iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.4eco '96 LPG 8V] czyszczenie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
hrabia

[Megane 1.4eco '96 LPG 8V] czyszczenie

Post autor: hrabia »

Witam,

Czy posiadacie jakąś instrukcje jak w domowych warunkach wyczyścić przepustnice i silniczek krokowy w megance? Megane I ph I

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

To żadna filozofia:
Odkręcasz silniczek krokowy od przepustnicy (2 śrubki) i czyścisz czpień krokowca , będzyną czy czymś podobnym.
Co do przepustnicy to też odkręcasz ( 4 śrubki) oczywiście przed tem odpinasz linkę gazu. I zaczynasz czyścić jakimś tam rozpuszczalnikiem nitro lub preparatem do czyszczenia przepustnic.

Pamiętaj wyczyścić otwór gdzie znajduje się czpień krokowca.
Po czyszczeniu zaopatrz się w silikon uszczelniający aby uszczelnić przepustnicę.
Jak wszystko poskładasz to kilka razy włącz zapłon i wyłącz w celu ułożenia się czpienia krokowca w przepustnicy.

mam nadzieje że w miare czytelnie to opisałem.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

hrabia

Post autor: hrabia »

A masz może schemat gdzie znajdują się poszczególne części pod maska? Bo ja słabo się na tym znam :/ a boje się cokolwiek ruszać i uszkodzić przypadkiem a do mechanika nie chce jechać i wydać bez sensu grubo ponad 100zl.

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Post autor: Vargas »

Schematu jako takowego to nie mam.
Przepustnica znajduje się tuż koło podszybia tam gdzie ręcznie możesz przygazować ( taki ślimak z linką) i też w tej przepustnicy znajduje się krokowy.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

hrabia

Post autor: hrabia »

1. Przy zakladaniu gazu odlaczyli to od wentylatora chlodnicy.
2. Jak to dokladnie sie nazywa i ile mniej wiecej kosztuje bo ja mam takie aluminiowe ale cale popekane i lekko potopione.
3. Tego u mnie akurat nie ma.
4. Ta linka tutaj?

W ktorym miejscu jest ten silniczek krokowy i przepustnica?

Obrazek

Espers

Post autor: Espers »

Pod filtrem!!

ODPOWIEDZ