iparts></a>
<a href= francuskie

[megane96-99]zmiana podświetlenia przycisków szyb i c.zamka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

[megane96-99]zmiana podświetlenia przycisków szyb i c.zamka

Post autor: andrzej27r »

Najpierw wyciągamy przycisk centralnego zamka z konsoli :
Obrazekodpinamy wtyczkę i udajemy się do domku.Najpierw przygotowujemy sobie diodę i lutujemy rezystor do niej Obrazek
Obrazekcienkim wkrętakiem podważamy i ściągamy górną część przycisku,aż pojawi nam się żółty plastik,który wyciągamy,odwijamy wąsy żaróweczki od niego i w jego miejsce wstawiamy uprzednio polutowaną diodę ,nóżki diody owijamy na zaczepy żołtej oprawki,skaładamy przycisk i montujemy w konsoli auta .Jeśli dioda nie świeci należy zamienić nóżki diody ,owinięte na oprawce -odwinąć od plasitku i odwórcić diodę tak by w miejscu plusa była minusowa nóżka
ObrazekObrazek
efekt końcowy : Obrazek
Powodzenia .l
przyciski elektrycznych szyb
Aby wyjąć przyciski ,zdemontowałem całą kieszeń drzwi,podobno można je wyjąć podważając,jednak trzeba uważać by nic nie uszkodzić-wolałem nie ryzykować .Najpierw należy zdjąć maskownicę głośnika ,potem odkręcić 4 torxy trzymające głośnik ,odpiąć głośnik od wtyczki ,następnie odkręcić 4 torxy mocujące kieszeń do drzwi (torxy za głośnikiem )oraz 2 torxy pod kieszenią .Kiedy już to zrobimy ciągniemy kieszeń do góry by wyskoczyła z zaczepu i bezinwazyjnie wyciągamy przyciski od szyb . Bierzemy browarka ,przyciski i lecimy do domku wziąć się za konkrety :-D
1.Teraz możemy rozmontować przyciski :
cienkim wkrętakim podważamy górną część przycisku by wyskoczyła z zatrzasków (2 zdjęcia zaporzyczyłem od kolegi kbarann )
ObrazekObrazek
Pojawi nam się zółty plastik,który nas interesuje,bo pod nim własnie jest zaróweczka (a dokładnie to w nim )wyciągamy go ciągnąć do góry,aż wyskoczy z zaczepów - 2 ,jesli nie zmieniamy koloru nie musimy wiercić otworka w tym plasitku ,ja dałem kolor zielony więc by poprawić świecenie zrobiłem mały otworek na diodę 1 .Samą diodę montujemy tak jak żarówkę pamiętając by do dłuższej nóżki ,czyli plusa dolutować rezystor ,następnie nóżki diody okręcamy na wystających zaczepach żółtego plastiku,gdy zamontujemy plastik do przycisku idziemy do auta sprawdzić ,czy dioda świeci,jeśli nie znaczy,że trzeba zmienić polaryzację diody-nóżki diody mocujemy odwrotnie na plastiku-okręcamy je ponownie na zaczepach ,tyle ,że zamieniamy + z - .U mnie plus,czyli nóżka z rezystorem była na górze ,patrząc na poniższe zdjęcia .Należy pamiętać po której stronie przycisku powinna być główka diody ,ponieważ zakłądając górną część przycisku oświetla ona tylko jedną stronę ;-)
Obrazek
ObrazekObrazek
gdy przyciski świecą poprawnie montujemy wszystko w całość i cieszymy się nowym wyglądem :
Obrazek
Manual innego kolegi tutaj : http://rs401.rapidshare.com/files/14628 ... a_szyb.doc

szczypior8509

Re: [megane96-99]zmiana podświetlenia przycisków szyb i c.za

Post autor: szczypior8509 »

a jaka dioda i jaki rezystor

ODPOWIEDZ