iparts></a>
<a href= francuskie

[renault megane 96-98]ściągnięcie,wymiana koła kierownicy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

[renault megane 96-98]ściągnięcie,wymiana koła kierownicy

Post autor: andrzej27r »

1.Odłączyć akumulator -by przez przypadek nam podusia nie wystrzeliła ,choć przy wyłączonym zapłonie teoretycznie nie powinna :mrgreen:
2.Odkręcić 3 torxy od dolnej obudowy kierownicy .
Obrazek
3.odkręcić 2 torxy od górnej obudowy ,aby dostać się do śrubek trzeba odpowiednio skręcić kierownicą
:!: Obrazek
4.od spodu kierownicy odkręcamy 2 torxy mocujące poduszkę powietrzną
Obrazek
Po odkręceniu delikatnie wyjmujemy poduszkę i odpinamy z niej pomarańczową wtyczkę ,wyciągamy podusię i kładziemy na bok,należy jeszcze odpiąć wtyczkę od klaksonu -1 na zdjęciu.
Następnie odkręcamy śrubę mocującą kierownicę -u mnie nie obyło się bez małej rurki ,którą założyłem na klucz by wykręcić tego torxa :roll: .Po wykręceniu ciągniemy kierownicę do siebie by ją ściągnąć .
Przy zakadaniu nowej kierownicy należy dokładnie nasadzić ją na wielowypust ,kierownicę można zamontować tylko w jednym położeniu i dokręciś śrubą ,następnie podpiąć poduszkę powietrzną i klakson.Na koniec przykręcić poduszkę do kierownicy i załorzyć obudowę górną i dolną .Jeśli nic nie uszkodziliśmy po drodze-zwijacz poduszki powietrznej ,to możemy podłączyć akumulator i sprawdzić czy wszystko działa ,jeśli kontrolka od podusi gaśnie ,czyli jest wszystko ok i cieszymy się nową kierownicą.
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

super, już nie długo zabieram się za zmianę kierownicy, więc twój opis jak znalazł.
Zastanawiam się tylko jak klakson podłączyć będe musiał w nowej driver
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

ja mam klakson teraz w manetce przełacznika świateł ,bo z kierownicy wypiąłem

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

Wszystko fajnie, kiedy zakładasz taką samą kierownicę, problemy się zaczynają jak inna chcesz założyć ;)

Andrzej jak podpiąłeś klakson pod manetki? Bo narazie jeżdzę bez i juz się wkurzam,bo nawet trąbnąć nie można na te łajzy co jeżdzą po mieście :-/
Odchodzą tam 2 kabelki czarny i czerwony w białym plastiku...
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

mam manetkę z włącznikiem,nic nie podpinałem,bo sygnał idzie przez wtyczkę ,jaką kierownicę masz teraz ?Masz w niej przyciski klaksonu ? Po zwarciu kabelków powinien klakson zadziałać .Gdzieś mam nawet rozpiskę lewej manetki ,jak znajdę zapodam .Teraz planuję kierę od ph2 wsadzić,tylko musze się upewnić,czy rowki są takie same i czy wtyczka od podusi jest też taka sama .

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

To co to za czarodziejska manetka z klaksonem? Aktualnie mam sportową kierę (foto po pracy :P ), jest tam klakson, tylko sie zastanawiałem czy nie lepiej pod manetkę.

Czyli co rozwalić plastikową koncówkę, połączyć czerwony z czarnym i podpiąć pod blaszkę z nowej kiery?
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

manetka orginał :D jak megusie miały komputer to i pewnie tę manetkę,za 20 zł z allegro obie wyrwałem ,na jednej mam włącznik od kompa na drugiej włącznik klaksonu .Skombinuj sobie taką manetkę będzie najlepsze rozwiązanie .
poszukaj takiej tylko tańszej ...chociaż Ty kasiorkę masz to kupuj te z linka woot

http://moto.allegro.pl/item976364591_pr ... egane.html
http://moto.allegro.pl/item997325237_me ... iatel.html

nowa kiera ma włacznik od klaksonu ? Jeśli tak to podłączasz te przewody z tej siwej wtyczki która Ci została po zdjęciu orginalnej kierownicy .Zrezygnowałeś z poduszek powietrznych ??

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

andrzej27r pisze:chociaż Ty kasiorkę masz to kupuj te z linka woot

nowa kiera ma włacznik od klaksonu ? Jeśli tak to podłączasz te przewody z tej siwej wtyczki która Ci została po zdjęciu orginalnej kierownicy .Zrezygnowałeś z poduszek powietrznych ??
I tu się mylisz, kasy brak a to co teraz zakładam to wszystko zakupione prawie pół roku temu jak czasy były lepsze :(
Póki co z poduszki zrezygnowałem i tak mi ciąglę dioda się paliła,więc nie wiem czy poduszka by zadziałała czy nie ;)

Czyli zakup samej manetki i podłaczenie do tej kostki co jest w opcji zwykłej bez klaksony rozwiązałoby problem? Czy trzeba coś modzić w tych kostkach aby klakson działał?

Kiere mam aktualnie taką http://allegro.pl/item1012725637_kierow ... owosc.html
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

nic nie musisz modzić,manetka pasuje plug&play ,to nie jakiś zamiennik :D kierownica ładna,jak ci się paliła kontrolka to poduchy nie strzela bo jest błąd w obwodzie,jakbym wcześniej wiedział pomógłbym Ci to rozwiązać .Nie masz czasem wystrzelonych napinaczy ,albo lużnych kostek pod siedzeniami ?

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Snake »

andrzej27r pisze:nic nie musisz modzić,manetka pasuje plug&play ,to nie jakiś zamiennik :D kierownica ładna,jak ci się paliła kontrolka to poduchy nie strzela bo jest błąd w obwodzie,jakbym wcześniej wiedział pomógłbym Ci to rozwiązać .Nie masz czasem wystrzelonych napinaczy ,albo lużnych kostek pod siedzeniami ?
Kostki sprawdzałem kilkakrotnie pod siedzeniami,właśnie może być wina napinaczy przy siedzniach bo na nich mam założone opaski sciągające plastikowe (to chyba norma nie jest?) Jednak po zakupie błąd wywałił dopiero po 2 m-cach
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

andrzej27r
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 275
Rejestracja: poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 17:24
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6 16 V
Kontakt:

Post autor: andrzej27r »

te opaski są w orginale,a cofnięty napinacz łatwo poznać bo będzie on niżej fotela i ciężej jest pas zapiąć,ponadto osłona gumowa linki napinacza bedzie zgnieciona,bo napinacz po rolce się cofa :D

ODPOWIEDZ