iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane 1.4 8V LPG '96] dodatki uszlachetniajace

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
hrabia

[Megane 1.4 8V LPG '96] dodatki uszlachetniajace

Post autor: hrabia »

dodajecie do benzyny jakieś dodatki uszlachetniające? Ceramizery itp? Albo możecie polecić coś takie, co wyciszało by prace silnika i zabezpieczało auto od środka no i czyściło np. wtryski?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Dla tych którzy zapuścili wtryskiwacze z powodu nadmiernych oszczędności , jeżdząc na LPG , polecam STP do czyszczenia wtrysków. Sprawdza sie , jednak troche trzeba auto na PB pogonić zeby wtryski sie odmuliły.
Co do reszty "wspaniałych " srodków , to nigdy ich nie stosowałem i raczej nie zastosuje. Dobry olej wymieniany na czas , sprawzone paliwo i auto musi pracowac dobrze a jak tak nie jest to trzeba je naprawić :).
Muszę sie jednak przyznać że ostatnio zastanawiałęm sie nad ceramicznym dodatkiem do oleju. Jest chyba tylko jedna firma ktora ma dobrą opinię i o ile sie nie mylę jest to Xceramix czy jakoś tak.
Podobno znacznie zmniejsza sie tarcie a co za tym idzie zużycie elementów, no ale to tez wystepuje po kilku tyś km dopiero , poza tym cięzko to sprawdzić bez specjalistycznej aparatury ;).
Na pewno każdy dodatek dobrze działa na psychikę kierowcy i zazwyczaj zawsze pozwala odczuć nawet pozorną poprawę . W koncu jak za coś zapłacisz to efekt musi być ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

Jerzy

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Ostatnio był gdzieś komentowany reportaż z TVN Turbo , niestety ten dodatek też działa tylko na psychikę .
Obrazek

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

Maciej R21,

zgodzę się z tobą i na nie których można sie przewieś
dodałem uszlachetniacza do benzyny żeby nie za marża a jak się okazało to było odwrotnie i było zdziwko

Awatar użytkownika
jerzyf
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2009, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jerzyf »

Maciej R21 pisze:Ostatnio był gdzieś komentowany reportaż z TVN Turbo , niestety ten dodatek też działa tylko na psychikę .
Owszem był, oglądałem, opinie były bardzo pozytywne i praktycznie potwierdzili wszystko co producent obiecuje choć może nie aż w takim stopniu.
Jerzy

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Post autor: Maciej R21 »

Nie ogładałeś tego o czym mówie . Ty oglądałeś reportarz reklamujący ten dodatek a ja mówie o wyjaśnieniach jakiegoś fachowca , który komentował ten test.
Weźmy chociażby ten niby przyrost mocy , kilku KM w tej skodzinie co to ją testowali po 1000km .
Owszem przyrost jakiś niby był ale ......
Żeby test był wiarygodny , musiały być przeprowadzany w idealnie takich samych warunkach , czyli , temperatura powietrza , wilgotnośc powietrza i PRZEDE WSZYSTKIM to samo paliwo :).
NAwet tankując na tej samej stacji można trafić na lepszej i gorszej jakości paliwo w zależności od dostawy , tym bardziej jeśli chodzi o ON.
Poza tym takie testy sponsorowane jakoś nigdy do mnie nie przemawiały ;).
Obrazek

ODPOWIEDZ