iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane II 2003r.] - demontaż tapicerki drzwi tylnych

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
marian_ag

[Megane II 2003r.] - demontaż tapicerki drzwi tylnych

Post autor: marian_ag »

Witam Wszystkich!

Na dniach zaplanowałem sobie montaż nagłośnienia w tylnych drzwiach.
Problem w tym, że nie mogę zdemontować tapicerki. W drzwiach przednich dostęp do głośników jest bardzo prosty, ale z tyłem nie idzie tak łatwo... Szukałem na różnych forach, jakiejś instrukcji, bądź porad ale nic nie znalazłem. Jedyne co mi się udało to odkręcić śrubę w klamce i z krańca na spodzie tapicerki. Nie zdemontowałem korby i "łapaka" (takiej części za którą można zamykać drzwi od środka=] ) bo nie wiem dokładnie, jak w tym aucie się to robi. Próbowałem później podważyć tapicerkę płaskim wkrętakiem ale nie wyszła.

Będę wdzięczny za pomoc.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

uchwyt ma zaslepke , pod ktora jest jedna lub dwie sruby - zeby zdjac tapicerke zapewne musisz rozebrac ten uchwyt do zamykania drzwi, poprzez usuniecie jego srodkowej czesci. Tam pewnie beda dwie srubki torx, reszte srubek widze juz znalazles ;)

Ten uchwyt musisz rozebrac mniej wiecej tak jak tu: http://picasaweb.google.pl/adamstach/Ma ... 2631832082

marian_ag

Post autor: marian_ag »

Dzięki, ale chodzi mi konkretnie o tylne drzwi. W przednich ściągnąłem maskownice głośnika i miałem w miarę dobry dostęp.
Edit:
http://picasaweb.google.com/marianoital ... 9034215634
Ostatnio zmieniony piątek, 19 czerwca 2009, 18:46 przez marian_ag, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

a to widzisz..ja mialem 3d i tak pol na pol analogicznie do przednich obstawialem tylne ;)

Wydaje mi sie ze bedzie wyjmowana ta kieszen za ktora sie lapie i zamyka. Sprawdzales czy daje sie podwazyc? Ponadto chyba musialbys zdjac korbke..
Jak wyjmiesz ten uchwyt i zdejmiesz korbke to pewnie tak jak przy przednich drzwiach - czesc materialowa daje sie oderwac i tam masz pod nia reszte srub mocujacych tapicerke. Nie jestem pewien, ale tym tropem mozesz sprobowac ;)

marian_ag

Post autor: marian_ag »

Ok, będę próbował. Dam znać czy się udało.
Wielkie dzięki!

marian_ag

Post autor: marian_ag »

Dałem radę.

Szkoda że mam tylko jedną fotkę, ale postaram się jakoś to zobrazować.

Do demontażu potrzebujemy:
- klucz nasadowy 17
- klucz torx 20
- klucz torx 30
- wyczucie i spokój

Tu link do mojej instrukcji: http://picasaweb.google.pl/marianoitali ... 5-i0hvzEBg#

Pamiętajcie żeby nie próbować ściągać tapicerki, po odkręceniu pierwszych 3 śrub.


W razie pytań PW.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Gratuluje manuala - problem w tym ze opis na ostatnim zdjeciu jest nieczytelny- ledwo da sie go przeczytac. Moglbys to poprawic?
Ale ogolnie jest tak jak sugerowalem - material podwazyc, odkrecic sruby i po sprawie :D

marian_ag

Post autor: marian_ag »

Trzecia fota poprawiona ;)

kepa416
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 17 stycznia 2010, 12:48

Post autor: kepa416 »

A masz możliwość zrobienia takiego manuala dla przednich drzwi ? Myślę że bardzo by to pomogło w ostateczności dopisz co się różni o ile tak jest :)

G-Boy

Post autor: G-Boy »

W przednich drzwiach trzeba tylko wyjac kieszen boczna (pin ktory jest na sciance kieszeni podwazyc i wyjac), potem odkrecasz srubke mocujaca klamke otwierania od srodka , rozpinasz (zdejmujesz jego zaslepke) uchwyt do zamykania drzwi i w nim sa dwie sruby ktore trzeba usunac.Dodatkowo odepnij wtyczke przelacznika lusterek i jeszcze dwie sruby na dole boczku drzwi. Po poderwaniu czesci materialowej do gory - masz tam jeszcze jedna srube. To chyba tyle - mozesz zdjac tapicerke . Oczywiscie wczesniej jeszce wyjmij i odepnij zespol przelacznikow sterowania szybami. Szybe akurat mozesz opuscic - lzej bedzie wyjac tapicerke. Do zakladania spowrotem - lepiej szybe miec podciagnieta (podepniesz sobie na chwile wylacznik i podniesiesz szybe.
nie pamietam, ale zdaje sie ze nim zdejmiesz tapicerke - to wczesniej warto zdjac jeszcze maskownice glosnika i tam sa 3 sruby - mocuja mechanizm podnoszenia szyb do poszycia tapicerki - tak wiec chcac calkowicie oddzielic tapicerke - mechanizm odkrec od boczku. W razie pytan pisz ;)

Awatar użytkownika
sCATman83
Oklejony
Oklejony
Posty: 58
Rejestracja: sobota, 20 września 2008, 10:18
Renault: Megane 2 Grandtour
Silnik: 2.0 16V
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: [Megane II 2003r.] - demontaż tapicerki drzwi tylnych

Post autor: sCATman83 »

Trochę odświeżam kotleta:)
ten manual który wrzucił marian_ag będzie identyczny do tapicerki z roletami i elektrycznymi szybami?(oczywiście bez demontażu korby)
chodzi mi o to że roleta sie zacięła i nie chce sie zwinąć
Czarna R19 oddała za mnie życie odpoczywaj:(
Młodsza sostra "Megi" classic'czna kochanka :D
Nie konie się liczą pod maską tylko spryt i umiejętności kierowcy

ODPOWIEDZ