iparts></a>
<a href= francuskie

[MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Jackass
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:00
Renault: patrz podpis
Silnik: 2.0 16V+1.5dci
Lokalizacja: Warszawa/Rzym
Kontakt:

Re: [MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Post autor: Jackass »

Plastidip/plastilak nie ma najmniejszego sensu - jest mniej trwały od gumy naniesionej fabrycznie.

Sens ma wg. mnie tylko oklejenie lub pomalowanie normalną farbą/hydrografiką.
Obrazek

Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mercedes W124 2.0 '90
Obrazek

STICKER.COM.PL

marcin87gd
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: piątek, 15 sierpnia 2014, 15:11
Renault: Octavia VRS
Silnik: 1.8 T AUQ
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Post autor: marcin87gd »

Caly czas sie zastanawiam czy nie wyprobowac plastidip, jednak z drugiej strony nie chce wydawac prawie 100zl na chwile. Pewnie final bedzie taki, ze polece te raczki w czarny mat i na to clar w macie, chyba ze do tego czasu znajdzie sie ktos kto ewntualnie juz uzywal plastidip i z reka na sercu poleci ta metode. Jednak czasu coraz mnie bo w tygodniu chce sie w koncu za to zabrac. Co do oklejania folia nie ma w tym za bardzo doswiadczenia, po za oklejaniem halogenow dlatego tez troche mam opory bo efekt moze byc nie zadowalajacy :D
Obrazek
Co w rodzinie to nie zginie, czyli z cyklu flota by Renault:
EX Megane II ph I 1.9 dCi
Espace IV ph I 1.9 dCi

Yorgen
Bania Zlotu
Bania Zlotu
Posty: 403
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2013, 10:09
Renault: Laguna III PHI GT
Silnik: 2.0dci M9R 816
Lokalizacja: Lędziny (śląsk)

Re: [MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Post autor: Yorgen »

hahahahaha, też czekam na śmiałka który zrobi to plastidipem ponieważ również boję się spaprać tych rączek folią. Później muszę na to patrzeć ;p

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Post autor: Snake »

marcin87gd pisze: Pewnie final bedzie taki, ze polece te raczki w czarny mat i na to clar w macie,
ja tak własnie zrobiłem tyle że czarny półmat i clar połysk i jest git...nic nie złazi ;)
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

SeloD
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 14:33
Renault: Megane II phI
Silnik: 1.5 dCi

Re: [MII] Renowacja "rączek" w drzwiach

Post autor: SeloD »

Witam
Ja Wam polecam przeszlifować kilkukrotnie papierem ściernym 280/400/500/1000/2500. Po wszystkim pasta polerska, lekkościerna na mokro ( ja używałem G3 ). W zależności jaki efekt chcemy osiągnąć kończymy na odpowiadającej nam ziarnistości papieru. Ja chciałem mieć półmat. Jedyny minus to pracochłonność Efekt wg mnie bardzo dobry i elegancki, a w dodatku trwały - od renowacji minęło pół roku i nie ma śladu zarysowania. Dodatkowo rączki są bardzo przyjemne w dotyku.

Kolego Jackass Twój manual jest bardzo dobry jednakże wg. mnie aby osiągnąć dobry efekt należałoby trochę więcej pracy włożyć. Użytkownik jarecki25 z forum megane.com.pl ma podobną tapicerkę do Twojej - zerknij na efekty - polecam :) http://megane.com.pl/topic/22352-raczki ... ge__st__60

ODPOWIEDZ