iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I 96] Jaka srednica dolotu...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

[Megane I 96] Jaka srednica dolotu...

Post autor: xluki »

Witam. Tak jak w temacie rozchodzi mi sie o srednice rury dolotowej do tlumika koncowego, poniewaz chcem wymienic tlumik, ale nie pamietam jaka byla srednica rury.

Dziekuje za wszelka pomoc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 stycznia 2009, 21:13 przez xluki, łącznie zmieniany 1 raz.
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

uio

Post autor: uio »

48

Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: xluki »

Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

uio

Post autor: uio »

Tak

Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: xluki »

Wielkie dzieki... pijaki
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

Silver

Post autor: Silver »

nie wiem czy juz nie zaczołeś zabawy z tłumikiem ale nie baw sie sam... :P ja sie bawiłę i to jest makabra, w 2 aucie kupiłem tłumik ultera dedykowany dałęm za niego jakieś 670zł a kosztował 820zł promocja, i też nie było tak jak trzeba. Pojechałem do siedziby ULTER SPORT aby go zareklamować. Na miejsciu wzieli auto na podnośnik i przymnie go ładnie powyginali i pasuje idealnie, chodz tłumik troszkę wystaje ale to mu nadaje charakteru roll tak więdz jak na moje jedz do ultera w Słupsku bo wiem ze też jest i weś sobie tańszą puszke coś takiego jak masz w tym swoim linku i niech ci go zamontują za taki tłumik z taką małą puszeczką dasz max 300zł a masz mało ze firmowy to jeszcze ci na miejscu zrobią mątaż polecam ci to z dobrego serca, ja przy 1 tłumiku dostawałem dreszczy, a nim większą puszke masz tym tłumik ma większą moc, no i zależy też od budowy Ulter akurat ma wszystkie dobre :D

Awatar użytkownika
xluki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 19:38
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: xluki »

Akurat te tłumiki nie dają więcej mocy, chyba że zwiększysz średnicę rury i wywalisz tlumik srodkowy. Jak narazie wymieniłem tylko katalizator na strumienicę. Tłumiczek zaczeka... najpierw jakieś lampy i alusy... potem pomyślimy o wydechu...
Było - Renault Megane 1.6 8V 90KM 1996r. RT
Było - Peugeot 206 1.6 16V 110KM 2001r. XS
Jest - Volvo V40 2.0 16V 140KM 2000r.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Nie zawsze większa średnica rury daje większą moc. Jest pewien przelicznik co do silnika i średnicy układu wydechowego (za duża może nawet zmniejszyć moc) ... same tłumiki to zazwyczaj szybciej "brzmią" niż samochód jedzie :P ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Silver

Post autor: Silver »

PiasQ, zgadza się ;) ale ja mówie o puszce tłumika też, a wszystko da efekt jeśli jest też storzek.
Ja mam K&N filtr, kolektor sportowy, zamiast katalizatora stumienica, tłumika środkowego brak jest przelotówka i tłumik sportowy ultera driver

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Silver pisze:zamiast katalizatora stumienica, tłumika środkowego brak jest przelotówka i tłumik sportowy ultera
ta i masz plus 20KM? ;) ... strumienica tylko hałasuje, nie znam przypadku zwiększenia mocy przy takich przeróbkach wydechu
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Silver

Post autor: Silver »

no co ty to dało tylko 7KM ;) (Zwiększyli jeszcze średnice rury tak aby zwiększyć troszke moc) chciałbym 20KM z wydechu wyciągnąć :D PiasQ, Warto jest przeprogramować komputer, jest to drogie ale jak przeprgramował mi znajomy to jest znaczna zmiana, w obrotach i w przyspieszeniu :) niestety nie ma nic co jest dobre, chłapie jakiś litr więcej beny cry , ale ciesze sie ze zmiany roll litr dodatkowo to nie jest dużo na megi pijaki

ODPOWIEDZ