iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I ph I] Montaż i zamiana sterowania IRDA na radiowe

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
s_konrad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 26 kwietnia 2009, 22:52
Renault: Reanult Laguna
Silnik: F4R 780
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

[Megane I ph I] Montaż i zamiana sterowania IRDA na radiowe

Post autor: s_konrad »

Witam wszystkich. Ostatnimi czasy szukałem w różnych źródłach bezpiecznej metody na pozbycie się mało praktycznego sterowania podczerwienią (centralny zamek) aby zastosować dodatkowe sterowanie w mojej Megane 96'. Najprostszym zestawem radiowym (centralka + 2 piloty) teoretycznie można sterować każdą centralką fabryczną jednak mam pewne pytania i obawy co do możliwych komplikacji. Moje obawy to:
1. Czy po wysterowaniu z innego urządzenia niż fabryczne nad lusterkiem nie będzie konfliktu z pozostałą elektroniką?
2. Czy wysterowanie innym źródłem centralnego zamka nie spowoduje blokady immobilizer'a?
Może ktoś już przerabiał taki temat i ma wiedzę w tej naturze. Proszę o rady, sugestie.
Pozdrawiam wszystkich
Obrazek
było: R19 sedan RN, R19 htb RT, R19 htb RN, Safrane RN, Laguna 2.0 F3B
jest Megan htb RT ;) & Laguna Milenium RXE

dyziu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 26 września 2010, 14:07
Renault: Megane Classic IphI
Silnik: 1.6 8V K7M702
Lokalizacja: Radzymin

Re: [Megane I ph I] Montaż i zamiana sterowania IRDA na radi

Post autor: dyziu »

Dlaczego sterowanie na podczerwień jest mało praktyczne? U mnie śmiga bez problemu.Dobre baterie w pilocie i nie trzeba specjalnie trafiać w odbiornik,łapie nawet dwa metry za autem.
Tematu nie przerabiałem nawet nie mam zamiaru nic zmieniać.Ale o ile z samym centralnym nie powinno być problemu to jak wyłączać immo.Najlepiej było by wyrzucić całkowicie immobilizer i dać nową centralkę która będzię działała tylko pod centralny.
Codziennie rano sprawdzam czy jestem na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Jeśli nie,to wstaje i idę do roboty.

Awatar użytkownika
s_konrad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 26 kwietnia 2009, 22:52
Renault: Reanult Laguna
Silnik: F4R 780
Lokalizacja: Chełm/Lublin
Kontakt:

Re: [Megane I ph I] Montaż i zamiana sterowania IRDA na radi

Post autor: s_konrad »

dyziu nie chcę być źle zrozumiany dlatego zaznaczam, że nie chodzi mi o wymianę odbiornika IRDA na inny moduł lecz o zastosowanie dodatkowego sterowania w Megance. Technicznie nie znam zagadnienia kodowania i blokowania immobiliser'a, ale fizycznie chciałem podać sygnał z innej centralki do istniejącej instalacji. Najprościej ujmując nie chcę wywalać sterownika IRDA a tylko dodać radiolinię, która będzie poprawnie działała (czyt. będzie obsługiwała immo i centralny zamek).
Obrazek
było: R19 sedan RN, R19 htb RT, R19 htb RN, Safrane RN, Laguna 2.0 F3B
jest Megan htb RT ;) & Laguna Milenium RXE

ODPOWIEDZ