iparts></a>
<a href= francuskie

[ C2PH2 1.5 dCi 02' ] Norma oleju silnikowego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

[ C2PH2 1.5 dCi 02' ] Norma oleju silnikowego

Post autor: kajtekjr »

Witam! Poszukuję spisu norm jakie powinien spełniać olej silnikowy do silnika K9K702 czyli 1.5 dCi 48 kW ;)
Przeszukałem cały manual, a w nim tylko lakoniczna informacja że to znajdę w książce serwisowej pojazdu. szok
Posiadam taką, nawet w kilku językach z wyłączeniem polskiego, ale jest w niej wszystko, np. interwały itd, ale norm oleju nie ma... smierc ..albo ja jestem ślepy.. ala

Pozdrawiam. driver

charry_77

Re: [ C2PH2 1.5 dCi 02' ] Norma oleju silnikowego

Post autor: charry_77 »

kajtekjr sprobuj tu popatrzec...http://valvoline.pl/valvoline56.html dobierasz olej do konkretnego modelu auta...

Awatar użytkownika
kajtekjr
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 20:51
Renault: Clio Mk II Ph II
Silnik: 1.5 dCi 65KM
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: [ C2PH2 1.5 dCi 02' ] Norma oleju silnikowego

Post autor: kajtekjr »

Zalałem go olejem ELF Excellium LDX 5W40. Czuć różnice po zmianie z Castrola Magnatec 10W40 Diesel ;)

Daniello

Re: [ C2PH2 1.5 dCi 02' ] Norma oleju silnikowego

Post autor: Daniello »

Drodzy Forumowicze,

Podobnie jak kolega Kajtekjr też mam Clio II 1,5 dCi (2003 r. silnik K9K o mocy 59kW)
Przymierzam się do wymiany oleju.
Do tej pory silnik był zalany ELF Excellium LDX 5W40 (informacja z faktury z serwisu). I tutaj pojawia się moja wątpliwość, którą chciałbym rozwiać.
Wiele sklepów internetowych ma w swoim asortymencie olej ELF Excellium LDX/NF 5W40 (np.: http://www.oleje4u.pl/pl/o/OLEJ-SILNIKO ... -LDX-NF-4L )
Czy istnieje jakaś różnica między Excellium LDX 5W40 a LDX/NF 5W40 ?
Czy mogę bez obaw zalać silnik w moim Clio właśnie tym ELFem Excellium LDX/NF 5W40 ?

Dziękuję i pozdrawiam,

ODPOWIEDZ