iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia 1 PH 1] Termometr -gdzie umieścić czujnik zew.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

[Thalia 1 PH 1] Termometr -gdzie umieścić czujnik zew.

Post autor: giecek »

Witam
Kupiłem sobie w Lidlu termometr do autka i mam mały problem :)
Chciałbym od was uzyskać porady którędy wyprowadzić kabel z czujnikiem zewnętrznym z kabiny i gdzie najlepiej go umiejscowić żeby odczyt temp.zew. był w miarę wiarygodny?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 lutego 2011, 14:53 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: zmieniłem w tytule Talię na Thalię :D

Jabadu

Re: Termometr zewnętrzny-czujnik zew.

Post autor: Jabadu »

przy chłodnicy? Ewentualnie za szkłem lusterka zewnętrznego? (prawe lub lewe).. A wyprowadzenie kabelka..to gdzie Ci pasuje - pod uszczelka drzwi, pod plastikami... Jak wybierzesz miejsce montażu to łatwiej będzie Cię poprowadzić z kablem.

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Termometr zewnętrzny-czujnik zew.

Post autor: giecek »

Jabadu pisze:przy chłodnicy? Ewentualnie za szkłem lusterka zewnętrznego? (prawe lub lewe).. A wyprowadzenie kabelka..to gdzie Ci pasuje - pod uszczelka drzwi, pod plastikami... Jak wybierzesz miejsce montażu to łatwiej będzie Cię poprowadzić z kablem.
No termometr pewnie gdzieś postawie na desce rozdzielczej albo w jej okolicy. A czujnik myślałem żeby gdzieś dać pod maskę bo tam chyba będzie najbardziej obiektywny pomiar temp.
Chciałem wyprowadzić przez pedały, ale nie wiem czy da rade :/

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: [Talia1PH1] Termometr -gdzie umieścić czujnik zew.

Post autor: mariusz1500 »

fabrycznie montowane sa w lusterkach od spodu :)
ja bym sie pomęczył i poprowadził do lusterka :D kabelek tak jak idzie instalacja el. do drzwi :)


pod maska bym nie radził bo jak silnik sie rozgrzeje to będzie pokazywał temp. komory silnika :D roll i będziesz zdziwiony co tak Ciepło jest :P nawet zima :D

ewentualnie zamontuj w podszybiu pod plastikiem jak sa otwory nawiwwowe to temp. bedzie napewno nie przeklamana :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

lupo

Re: [Thalia 1 PH 1] Termometr -gdzie umieścić czujnik zew.

Post autor: lupo »

Ja zawsze montuje za blotnikiem przy drzwiach kierowcy. Jest na zewnatrz, nie ogrzewa tego silnik i jest osloniete od wiatru ktory ma wplyw na wynik.

ODPOWIEDZ