iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Moderator: Grupa Moderatorów

juustii

[Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: juustii »

Witam, mam pytanie jak wymienić krok po kroku filtr powietrza??? Może ma ktoś jakieś dokładniejsze instrukcje/ zdjęcia dotyczące wymiany? :)
Z tego co słyszałam to wymiana filtrów to do ciężkich nie należy, ale ja jak to kobieta to nic nie wiem :)

będę wdzięczna za dość szybką odpowiedź :*
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 października 2010, 16:55 przez juustii, łącznie zmieniany 1 raz.

Baron

Post autor: Baron »

A to jest tak: wchodzi Koleżanka na naszego klubowego ftpa. Z folderu Manuale/Clio pobiera książeczkę Sam naprawiam Clio2ph2. W tej książeczce autor poprowadzi koleżankę krok po krok za rączkę. Będą również pewno fotki. Naprawdę książka pisana przystępnym językiem. Polecam. Dużo czynności obsługowych będziesz w stanie wykonać sama!

Drugim krokiem w ramach wdzięczności koleżanka w dziale powitań przywita się oficjalnie z "członkami" naszego klubu, powie kilka słów o sobie i zaprezentuje swoje wozidełko ;)

Tutaj:
viewtopic.php?t=1414
i tutaj:
viewtopic.php?t=2075
dowiesz się co nieco na temat ftpa klubowego.

staniucha

Post autor: staniucha »

Koleżanko- driver -najprostsza wymiana filtra-"podjechać do porządnego sklepu z auto częściami,kupi filtr i poprosić pupa sprzedawce o wymianę pupa Na pewno KOBIECIE nie odmówią,(będą się bili kto ma to zrobi). :*

G-Boy

Post autor: G-Boy »

staniucha pisze:(będą się bili kto ma to zrobi).
fakt :D rada po wuju :D Niemniej daj znac czy sie udalo ... samochodzik

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Francuz »

http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

juustii

Post autor: juustii »

Dziękuję bardzo kolegom za dobre rady ;) no tak może jakiś sprzedawca by pomógł :P ale wolę sama wymienić ;) przynajmniej się czegoś nauczę :D a za wymianę zabiorę się chyba dzisiaj albo jutro :) jak znajdę chwilkę wolnego czasu ;) oczywiście dam znać jak poszło :D jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :D :*

juustii

Post autor: juustii »

Wszystko wymienione ;) bez żadnego kłopotu :P widać że blondynki też potrafią lol

[ Komentarz dodany przez: G-Boy: 2010-10-19, 21:24 ]
Gratulacje ;)
Tylko niech blondynki jak i brunetki czasem przejrza regulamin danego forum, by upewnic sie ze nie ma tam zapisu, ktory znajduje sie w nasyzm regulaminie, o pisaniu posta pod poprzednim swoim postem. Dla wyjasnienia - jesli dopisujesz cos po sobie samej w ciagu 24h - nie pisz nowego posta, tylko uzyj przycisku ZMIEN w prawym gornym rogu, i dopisz do poprzedniego posta zaznaczajac nowa tresc np poprzez dodanie EDIT: . To tak na przyszlosc, gdybys jeszcze chciala cos w aucie naprawiac i potrzebowala naszej pomocy ;)

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: [Clio II 1,5 dci] jak wymienić olej i filtr paliwa

Post autor: Maras »

Witam
Lekko podłączę się pod temat. W najbliższych dniach planuję się zabrać za wymianę oleju oraz filtrów oleju i paliwa w clio. Problem jest w tym ,że jestem kompletnie zielony w tych sprawach. Czy któryś z Kolegów bądź któraś z Koleżanek był/a tak miły/a żeby mi to w jasny sposób objaśnić jak to zrobić żeby niczego nie zepsuć? Z klubowego ftp-a ściągnąłem książkę naprawiam sam clio 2 ph2 niestety brak tam wzmianki o silnikach diesla. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Francuz »

Nie masz szans zepsuć, ale jak jesteś zielony to możesz mieć problem z odkręceniem filtra oleju.
Jest on doskonale widoczny więc na pewno znajdziesz, ale dostęp do niego jest trudny bo wokół miejsca jak na lekarstwo.

Filtr paliwa wymienia się w ciągu kilkunastu sekund.
Wszystko na zatrzaskach, nie potrzebujesz żadnych narzędzi.
Nie pomyl przewodów, na niektórych filtrach kolory są zaznaczone niewłaściwie więc wężyki zapinaj w te miejsca, z których odpiąłeś.
Jak połączysz wszystko w całość podpompuj paliwka gruszką, która znajdziesz poniżej filtra, aż je zobaczysz w przezroczystych wężykach nad filtrem.

Powodzenia :D

Dlaczego nie wspominasz o filtrze powietrza (jest bardzo ważny) i kabiny?

Polecam filtry marki PURFLUX.
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Maras »

O tych filtrach nie wspominam ponieważ już w tym temacie znalazłem bardzo pomocny link z całą dokumentacją fotograficzną jak to zrobić;) zresztą link jest przesłany przez Ciebie :) Hmm mam nadzieje ,że nie pomylę nic z tymi wężykami i że oczywiście znajdę wszystko :D Dzięki wielkie za odp ;) Czekam jeszcze w takim razie na lekki opis wymiany oleju :) Z tego co wiem na temat tej wymiany oleju to wystarczy na ciepłym silniku odkręcić jakiś koreczek z miski olejowej i poczekać aż spłynie i wlać nowy olej tak? ok 5 litrów do 1,5 Dci?

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Francuz »

Na samym początku odkręcić korek wlewowy, potem filtr, a potem korek spustowy na dole.
Do DCI wchodzi 4 litry, są specjalne bańki z olejem EFL Excellium LDX (obecnie NF) 5W40 o pojemności 4 litry i to w zupełności wystarczy.

A co do linka to pewnie dawno wklejałem bo mi się zapomniało :D
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Maras »

po weekendzie się za to zabiorę ;) dzięki za odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Francuz »

uio pisze:3,7l spokojnie starczy
Korek - kwadrat 8
4 litry to dedykowana ilość
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Francuz »

uio pisze:Chyba przez francuza
przez Francuza również
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Jasiek102
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 00:08
Renault: Clio
Silnik: diesel

Re: [Clio II 1,5 dci] Jak wymienić filtry, olej

Post autor: Jasiek102 »

Takie rzeczy to tylko...kolega.Poproś na pewno nie odmówi, później wspólna przejażdżka. :*

ODPOWIEDZ