iparts></a>
<a href= francuskie

[CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LukaszH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 7 listopada 2008, 20:03
Lokalizacja: UKUFF/lubelskie/PL

[CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: LukaszH »

Troszeczkę nie mogłem znieść, że mimo, iż włączałem spryskiwacz szyby przedniej albo tylnej woda leciała z każdej dziurki jednocześnie.
Czytałem na forum o ty, że w środku jest „tłoczek”, który lubi się blokować.
Jako, że miałem chęci do zlikwidowania problemu i od dzieciństwa częci rozbierania wszystkiego na części pierwsze, postanowiłem i w tym przypadku postapić tak samo.
Martwił mnie problem wycieraczek z przodu (o których pisali ludzie na forum, że trzeba ściągać, że są kłopoty, ażeby zdjąć ramię wycieraczki… Postanowiłem spróbować bez ich zdejmowania.

Obrazek

Pod kratką widać pompkę wsadzoną w zbiornik, nie bardzo wiedziałem jak ją wyjąć – banalnie prosta sprawa…

Obrazek

Obrazek

Wystarczy unieść jedną ręką plastik do góry a drugą lekko obracając w lewo i prawo ciągnąć pompkę do góry.
Tu WAŻNA rzecz – cały płyn, który był w zbiorniku ląduje pod samochodem, tak, ze lepiej jak jest go mało, albo nie ma w ogóle.
Po wyjęciu odpinamy elektrykę, i zdejmujemy dwa wężyki – trzeba zaznaczyć sobie który gdzie siedział, ażeby nie było niespodzianki, że po złożeniu wszystkiego do kupy włączamy spryskiwacz na przedniej szybie a woda leci z tyłu.
Tak wygląda pompka…

Obrazek

Obrazek

Teraz od całości musimy odłączyć to coś z dwoma dyszami (białą i czarną). Pomoże nam w tym płaski śrubokręt…

Obrazek

Lekko podważamy zapierając o główna korpus pompki i wypinamy jedną a później drugą stronę. I mamy cuś takiego…

Obrazek

Teraz jeszcze trzeba rozłożyć to na pół – dość mocno trzeba ciągnąć bo mocno siedzi na zatrzasku.
Ja po rozebraniu wcale nie zobaczyłem w środku tłoczka z gumkami, które trzeba było podocinać.
Chciałem kupować na Allegro, ale po co…
Postanowiłem wziąć sprawy w swoje łapska…
Miałem pod ręką suwmiarkę, zmierzyłem średnicę dziury w tej białej części, wyszło mi 10mm. Miałem pod ręką kołki rozporowe 10, postanowiłem ich użyć. Zmierzyłem głębokość owej dziury w białej części i na taki wymiar (ciut mniej) dociąłem kołek – tulejka 11mm długości i średnicy (doświadczalnie badanej – poniżej 10 mm, tak, żeby luźno wchodziła do tej białej części-mając pod ręką szlifierkę delikatnie „schodziłem ze średnicy 10mm).

Obrazek

Obrazek

W taką tulejkę wpuściłem silikonu na gorąco przykładając raz jedną stroną do płaskiego metalowego przedmiotu aż do wystudzenia a następnie drugą stroną i wyszło mi cuś takiego…

Obrazek

Obrazek

Później sprawdziłem organoleptycznie przytykając dysze wylotowe – raz jedną a dmuchając w drugą czy tulejka swobodnie się przesuwa w środku. Po wszystkim składamy wszystko do kupy i wkładamy do zbiorniczka.
Od tego czasu mam działający jak należy spryskiwacz. Jest to wersja doświadczalna nr, jakby co będę modyfikował. Na razie śmiga jak ta lala…
Mam nadzieję, ze komuś się przyda mój tutorial ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 25 lutego 2017, 23:51 przez LukaszH, łącznie zmieniany 3 razy.

Pawelek75
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 19:21
Renault: Thalia II
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawelek75 »

Muszę ciebie pochwalić robota po prostu cacy malina. ;)

Shinobi

Post autor: Shinobi »

Witam.Twoje wskazówki okazały się bezcenne.Postępowałem zgodnie z instrukcją i full sukces :) .Nie wymianiałem tego elementu co ty tylko przeczyściłem,gdyż był zablokowany jakimś paprochem.

Mogę dodać jedynie,że nie trzeba tracić płynu jeśli mamy pełny zbiornik spryskiwacza,Wystarczy ściagnąć płyn tak jak wino z balona.

PCT

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: PCT »

Byle się nie zaciągnąć :ala:

nxxr
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 27 sierpnia 2016, 18:13
Renault: Clio II
Silnik: 1.4 8V

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: nxxr »

Zdjęcia wygasły :/

Awatar użytkownika
LukaszH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 7 listopada 2008, 20:03
Lokalizacja: UKUFF/lubelskie/PL

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: LukaszH »

nxxr pisze:Zdjęcia wygasły :/
Ano wygasły bo zmieniły się zasady na imageshack. Postaram się poprawić to jak odnajdę zdjęcia.

nxxr
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 27 sierpnia 2016, 18:13
Renault: Clio II
Silnik: 1.4 8V

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: nxxr »

wrzuć na postimage albo imgur lub flickr :)

Awatar użytkownika
LukaszH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 7 listopada 2008, 20:03
Lokalizacja: UKUFF/lubelskie/PL

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: LukaszH »

nxxr pisze:wrzuć na postimage albo imgur lub flickr :)
Nie chodzi o to gdzie wrzucić, tylko co :)
Muszę odnaleźć w zbiorach zdjęcia

jacjan66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 18:52
Renault: Kadjar Intens
Silnik: 1,2 Tce 130
Lokalizacja: Wałcz

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: jacjan66 »

Witajcie! No jak tam te zdjęcia?. Przydałyby się!!!

Awatar użytkownika
LukaszH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 7 listopada 2008, 20:03
Lokalizacja: UKUFF/lubelskie/PL

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: LukaszH »

jacjan66 pisze:Witajcie! No jak tam te zdjęcia?. Przydałyby się!!!
Przepraszam, w natłoku zajęć zapomniałem. Już ustawiam sobie przypomnienie. Wieczorem poszukam

Awatar użytkownika
LukaszH
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: piątek, 7 listopada 2008, 20:03
Lokalizacja: UKUFF/lubelskie/PL

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: LukaszH »

Wstawiłem na nowo zdjęcia. Nie mogłem się doprosić od Imageshack dostępu do mojego konta zanim wygasło, ale na szczęście znalazłem u siebie ten manual i wydobyłem fotki
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2017, 10:19 przez LukaszH, łącznie zmieniany 1 raz.

jacjan66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 18:52
Renault: Kadjar Intens
Silnik: 1,2 Tce 130
Lokalizacja: Wałcz

Re: [CLIO 2 Ph1 ] Naprawa spryskiwaczy "MANUAL"

Post autor: jacjan66 »

No dzięki, fajnie zrobione. Ja poradziłem sobie z tym tematem już jakiś czas temu.

ODPOWIEDZ