iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III ph1 2005] Wymiana wzmacniacza anteny

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

[Clio III ph1 2005] Wymiana wzmacniacza anteny

Post autor: Martinez »

Jeżeli w Clio III pewnego pięknego dnia radio przestanie wyszukiwać stacje, to najprawdopodobniej stało się coś takiego:

Obrazek

Aby wymienić wzmacniacz umieszczony w podstawie anteny należy:

Złożyć oparcie tylnej kanapy z prawej strony. Następnie ściągnąć uszczelkę drzwi od strony tylnego słupka i kanapy. Dalej zdejmujemy plastik przy oparciu tylnej kanapy. Mocowany jest na wcisk /spinki i zaczepy/.
Odkręcamy torx mocujący plastikową osłonę tylnego słupka. Zdejmujemy uszczelkę bagażnika od strony prawego słupka i podsufitki. Zdejmujemy mocowaną na wcisk osłonę tylnego słupka, pod którą znajdują się bęben z pasem bezpieczeństwa, ładunek bocznej kurtyny powietrznej, siłownik klapki wlewu paliwa oraz złącze antenowe, które należy rozpiąć.

Kolejnym krokiem jest wymontowanie lampki oświetlenia wnętrza nad tylną kanapą, pod którą widać śrubę mocującą podstawę anteny. Śrubę należy odkręcić, i wyjąć całą podstawę uważając na kable, które są ca jakiś czas łapane w uchwytach pod podsufitką. Tutaj nie jestem pewien, czy wszystkie wersje Clio mają tylną lampkę oświetlenia wnętrza. Gdy jej nie ma, dostęp do śruby jest bardzo utrudniony.
Montaż sprawnego wzmacniacza odbywa się w odwrotnej kolejności.
Ja dodatkowo jeszcze wyczyściłem od wewnątrz obudowy podstawy śrubę w którą wkręca się bat anteny papierem ściernym. Dotyka jej ten wystający styk miedziany gdy wszystko jest skręcone.

Po wymianie radio znów wyszukuje wszystkie stacje.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

marcin0409
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2018, 11:28
Renault: Clio 3
Silnik: 1.5 dCi 86 KM

Re: [Clio III ph1 2005] Wymiana wzmacniacza anteny

Post autor: marcin0409 »

Ja uciąłem brzeszczotem gumę trochę niżej pod batem, stary urwany bat wyrzuciłem a nowy bat zamontowałem bezpośrednio do przewodu anteny na dachu z pominięciem wzmacniacza. Płytka wzmacniacza oczywiście była zalana i spalona. Całość zalałem poxiliną i pomaluje czarnym uszczelniaczem na bazie silikonu. Nowy wzmacniacz umieściłem za radiem.

Takie sposób może nie jest profesjonalny ale
1.nie wymaga demontażu podsufitki
2. mimimalizuje wystąpienie takiej samej awarii w przyszłości.

Radio łapie wszystko co się da :)

ODPOWIEDZ