iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio III 1,5 dCi] Wymiana oleju

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
euro_tuned
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 21:15
Renault: Clio III
Silnik: 1.5

[Clio III 1,5 dCi] Wymiana oleju

Post autor: euro_tuned »

Witam. Posiadam Clio III 2007 rok 1,5dCi 68KM i przymierzam się do mojej pierwszej wymiany oleju. Zlokalizowałem już filtr oleju i mam jakiś klucz łańcuszkowy więc mam nadzieję, że go odkręcę. Mam pytanie odnośnie dostępu do tego filtra tzn czy trzeba ściągać jakieś rury itp? Jeśli tak to które? I drugie pytanie odnośnie spuszczenia oleju. Nie oglądałem jeszcze auta od dołu i nie wiem czy należy odkręcać jakieś osłony? Jeśli tak to które i czy na standardowe klucze? Zwykłe oczkowe starczą czy grzechotka nasadowa? Pytam ponieważ nie mam wszystkich kluczy jak porządny mechanik i wolałbym zorganizować sobie wszystko przez zabraniem się do pracy :) Dowiedziałem się, że muszę mieć klucz kwadratowy 8x8mm aby odkręcić korek spustu oleju z misy. Jeśli ma ktoś dla mnie jakieś wskazówki to bardzo proszę. pozdrawiam

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Clio III 1,5 dCi] Wymiana oleju

Post autor: marekwodniak »

Klucz kupisz tu alegro oferta nr 52800053685.Jeżeli masz osłonę na dole to przeważnie 4 śrubki na klucz 10.Ja ma osłonę w Thalii i mam otwór fabryczny do korka średnicy około 10cm.Tak że dojście jest.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: [Clio III 1,5 dCi] Wymiana oleju

Post autor: Martinez »

Łańcuszkiem możesz sobie nie poradzić, ze względu na zbyt małą ilość miejsca.
Polecam taki klucz + przedłużka:

Obrazek

Trzeba uważać by nie dotknąć plusa przy alternatorze, bo poleci główny bezpiecznik przy akumulatorze. Najlepiej osłonić alternator jakąś szmatą.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ