iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 2 ph1] swap 1.2 8v - 1.4 16v

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Johny131313

[Clio 2 ph1] swap 1.2 8v - 1.4 16v

Post autor: Johny131313 »

Witam mam dość nie typową sprawę do omówienia. Mianowicie chodzi mi tu o swap silnika clio 2 ph1 z 1.2 8v na 1.4 16v zaznaczam że trochę mechanikuję więc nie podejrzewam trudności w tym temacie. Chciałbym się dowiedzieć jakie części mogą zostać z 1.2 co ewentualnie trzeba zmienić przerobić i czy przedsięwzięcie nie jest na tyle nie opłacalne że lepiej kupić nowe auto

MareckiEl

Re: [Clio 2 ph1] swap 1.2 8v - 1.4 16v

Post autor: MareckiEl »

Na forum Espace chłopak zrobił swap ,mianowicie wywalił 1.9 dci i wsadził 1.9 TDI . Naszarpał się strasznie, dopiął swego ale drugi raz by tego się nie podjął , i tak w 100% nie działa wszystko.
W przypadku benzyny temat jest łatwiejszy ale nie wiem czy finansowo jest sens i czy nie będziesz miał ciągle jakiś drobnych -denerwujących problemów, które doprowadzą Cię do szału lol a sprzedając taki samochód zawsze będzie podejrzenie, że ten samochód przeszedł dziwne historię itd...

Awatar użytkownika
Dmochu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2012, 12:59
Renault: 5Rodeo 4f4 Twingo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: [Clio 2 ph1] swap 1.2 8v - 1.4 16v

Post autor: Dmochu »

Trochę odgrzeje kotleta :P, ja taki swap robiłem w Twingo z silnika d7f na k4j z starego osprzętu duzo nie zostawisz, najlepiej jakbyś wyrwał od clio 1,4 cały silnik z łapą i osprzętem :), skrzynia nie pasuje bo rozrusznik jest z innej strony myślę że bardziej opłacalne jest kupienie clio z tym silnikiem bo były takie seryjnie w Twingo niestety max był 1,2
Obrazek
TwingoS 1.4 16V K4J

ODPOWIEDZ