iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
galon6

[Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: galon6 »

Mam problem z ogrzewaniem w moim autku.Wszystko było ok do momentu gdy zacząłem się bawić webasto,które jest zamontowane w moim samochodzie.Gdy uruchomię webasto to normalnie samochód jest nagrzany.Przy wyłączonym webasto przy normalnej jeżdzie i przy rozgrzanym silniku brak ogrzewania(jest oczywiście klimatronik),leci tylko zimne powietrze.Czy jest tu jakiś związek z tym webasto,a może się coś zepsuło ?.Może jest ktoś kto mi może pomóc ?
Moje webasto to model telestart t70

galon6

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: galon6 »

uio pisze:Webasto nie pracuje podczas jazdy
Przecież nie wspomniałem o włączonym webasto podczas jazdy !!!

Jabadu

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: Jabadu »

a dobrze jest podłączone to webasto? Może ten model powinien być włączony w obieg jako dodatkowy przelot a nie tak, że cały płyn przechodzi przez webasto. Musisz ustalić czy pompka zamontowana w Twoim webasto stawia opór podczas stanu spoczynku czy jest w jakiś sposób przelotowa, co nie będzie blokować przepływu płynu podczas pracy silnika. Dodatkowo upewnij się że nie zamieniłeś wejścia i wyjścia płynu chłodniczego przy podpinaniu webasto.

galon6

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: galon6 »

Nic nie przerabiałem w aucie,z tym wyposażeniem kupiłem to auto i wszystko działało ok,aż do tego momentu

Jabadu

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: Jabadu »

Dobrze...a powiedz jeszcze jak się zachowuje wskazówka temperatury? Nie idzie w kosmos? Auto się nie przegrzewa? Czy leci ciepłe powietrze z nawiewu np zaraz jak odpalisz auto, czy ciepło wogóle nie dochodzi do nagrzewnicy lub może tylko silnik jest nagrzany po włączeniu webasto? Może nagrzewnica być zapchana, więc może trzeba by ją przepłukać. Opcje są dwie - jedź do warsztatu albo sam rozepnij układ, wąż z wodą i przepłucz "mały" układ chłodzenia (czyli blok silnika i nagrzewnice) i zobacz czy się coś zmieni. Wodę możesz puścić raz z jednej strony, raz z drugiej - aby ewentualnie odetkać jeśli coś się zatkało. Na początek to najmniej ingerujący w auto i najłatwiejszy sposób aby sprawdzić co jest grane. Dalej pozostaje tylko szukać czy to wina urządzenia które otwiera/zamyka dopływ ciepła do nagrzewnicy (może ono padło? ) lub dalej coś jest zapowietrzone.

galon6

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: galon6 »

Wskazówka jest na normalnej pozycji,silnik się nie przegrzewa,ciepło czasami poleci,a tak leci zimne.Spróbuję przepłukać

Jabadu

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: Jabadu »

czyli termostat jest ok. Pozostaje tylko szukać winy w nagrzewnicy, lub przy okazji sprawdź czy przy wyłączonym webasto woda przepływa swobodnie. Daj znać jak coś ustalisz.

galon6

Re: [Laguna II 2002 2.2 DCI] Webasto,ogrzewanie

Post autor: galon6 »

A tu po prostu brakowało płynu w chłodnicy :)

ODPOWIEDZ