iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 2.2 DCI] czujnik ESP

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
galon6

[Laguna 2002] Problem z ESP

Post autor: galon6 »

Witam ....po dłuższej jeździe włącza mi się alarm o treści service ESP default. Wyłącze i włącze silnik i problem ginie do momentu dłuższej jazdy.Proszę o pomoc .

[ Komentarz dodany przez: mariusz1500: 2010-11-02, 20:05 ]
pamietaj nastepnym razem o nawiasach kwadratowych
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 listopada 2010, 20:04 przez galon6, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Post autor: malczyk2000 »

Jedź na kompa, najprawdopodobniej pada czujnik ESP w jednym z kół. Naprawa a raczej wymiana czujnika nie jest droga.
Powered by L7XE V6 24V

galon6

[Laguna II 2.2 DCI] czujnik ESP

Post autor: galon6 »

Muszę wymienić czujnik ESP i w związku z tym mam pytanie...czy muszę kupić konkretny czujnik tj. prawy tył czy też lewy przód czy jest to po prostu jeden czujnik i można go założyć obojętnie na które koło ?

krzymek

Re: [Laguna II 2.2 DCI] czujnik ESP

Post autor: krzymek »

Czujniki w kołach odczytują informacje czy kolo się kręci i jak szybko, potem ta informacja idzie do ABS i ESP. Jeśli musisz wymienić jakiś czujnik to skąd masz tą informacje ?
Bo jeśli masz na liczniki service i komunikat o uszkodzeniu esp to na 99% masz sterownik ESP do wymiany a nie czujnik. W przypadku uszkodzenia czujnika byłby też błąd ABS.
Poza tym który czujnik w kole to powie ci komputer. A czujnik to porostu kabel z odpowiednią długością i wtyczką.

galon6

Post autor: galon6 »

W takim razie jeżeli jest to sterownik to muszę jechać do serwisu czy jest szansa że poradzę sobie sam ?

krzymek

Post autor: krzymek »

Proponuje najpierw do ASO na sprawdzenie czy twoje auto podlega akcji serwisowej OTS.
Jeśli nie to czeka cię duży wydatek $$$

galon6

Post autor: galon6 »

Chyba nie będzie tak źle,ten alarm w samochodzie zapala mi się i gaśnie,może coś tam nie łączy.Od razu widzisz to w czarnych kolorach :)

galon6

Post autor: galon6 »

Jest już wszystko ok....ustawił mi to z poziomu komputera

Zablokowany