iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jdamian456
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 07:22
Lokalizacja: Rybnik

[Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: jdamian456 »

Witam. Po wymianie poduszki skrzyni automatycznej w Lagunie 3 wg instrukcji "Rysiuncio" na tablicy rozdzielczej zobaczyłem komunikat jak w tytule.
Komunikat wyświetla się cały czas nawet jak silnik jest wyłączony. Ładowanie po 15 minutach pracy silnika to około 15.1v. więc alternator ładuje. Nie wiem czy 15v to nie za dużo. Ale skoro komunikat wyświetlił się kiedy napięcie ładowania było jeszcze w okolicach 14.3v to zgaduje, że nie tu leży problem. Dodam tylko że wymiana poduszki przebiegła bez jakichkolwiek komplikacji

Dodam jeszcze ze w pyclip nie ma żadnych błędów.

Online
Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: kudlaty »

Jak dla mnie ewidentnie przycięty jakiś przewód podczas prac

jdamian456
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 07:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: [Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: jdamian456 »

Sprawdziłem już przewód alternator - moduł upc i on akurat jest w porządku. Sterownik ABS zgłasza błąd "tryb oszczędny aktywny". Podstawiony inny aku, masy klemy oczyszczone i dalej ten nieszczęsny komunikat. Mnie też wygląda to na jakiś naderwany kabelek. Ale gdzie go szukać? Dziwne, że komunikat wyświetla się już przed uruchomieniem silnika.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: superlolek »

Dodam jeszcze ze w pyclip nie ma żadnych błędów.
nie ma szans na to, muszą być jakieś błędy.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

jdamian456
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 07:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: [Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: jdamian456 »

Udało się ogarnąć clip'a. On też nie pokazuje żadnych błędów w module upc, jedynie po odpięciu przewodu z alternatora wywala DTC920F81 "UPC - alternator link". Podmieniłem aku, wymieniono regulator napięcia i dalej to samo tzn po włożeniu karty komunikat "usterka ładowania akumulatora". Alternator ładuje do 15.1v dodam ze po odłaczeniu przewodu od alternatora ładowanie jest bardzo ładne w okolicach 14,1v na wolnych obrotach.
Ktoś ma jakieś pomysły. Jedyne co jeszcze zauważyłem to fakt, że licznik w clip pokazuje zawyżone napięcie akumulatora, około 16,2v.
Pomóżcie bo już ręce opadają. Niestety w clip nie ma opcji testu alternatora tak jak to jest w nowszych renówkach. A ten test wskazał by, że alternator link i moduł upc są uszkodzone lub nie.
W parametrach modułu upc jest jeden o nazwie "Battery charge warning request" i wynik status1. Ktoś wie czy to poprawna wartość i o czym ona mówi.
Komunikat wyświetla się na rozkaz modułu upc ponieważ jest też w module parametr "battery light" i jego wynik to "illuminated"
Poza tym zastanawia mnie jeszcze ten błąd abs/esp - "consumtion reduction program active". Cały czas sądziłem że wynika on z rozkazu modułu upc o oszczędzaniu energii, a może jest na odwrót? Jednak napięcie wskazywane przez moduł abs jest prawidłowe.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 2008 2.0t automat] Komunikat "usterka ładowania akumulatora" po wymianie poduszki skrzyni.

Post autor: superlolek »

Ktoś ma jakieś pomysły. Jedyne co jeszcze zauważyłem to fakt, że licznik w clip pokazuje zawyżone napięcie akumulatora, około 16,2v.
I chyba tu bym przyczyny szukał.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

ODPOWIEDZ