iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
wojtal84
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 stycznia 2024, 17:35
Lokalizacja: Gliwice

[Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: wojtal84 »

Witam
Od 2 tygodni jestem w posiadaniu laguna 3 kombi 2.0dci automat z 2008r.
Dręczy mnie jeden temat, mianowicie auto z kartą HF. Zdarzają się sytuację że nie mogę otworzyć drzwi od kierowcy, klamka normalnie się porusza ale nie otwiera drzwi, pozostałe działają normalnie.
Jest jakiś sposób naprawy tego czy czeka mnie wymiana zamka.
Jak próbuje otworzyć z pilota naciskając na otwieranie także zdążają się takie sytuacje.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: kudlaty »

Od środka otwierają się normalnie? Według mnie wymiana zamka Cię ratuje. Podpowiem, że pasują tez z Modusa i Clio3, najważniejsze żeby wiedzieć ile masz pinów w zamku (4 czy 6)

wojtal84
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 stycznia 2024, 17:35
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: wojtal84 »

Tak od środka normalnie się otwierają. Ale zauważyłem że jak mocniej zamknę drzwi to ten problem nie występuje, tylko że to nie jest stary chrupek aby drzwiami walić.
A nie orientujesz się czy jest to naprawialne, bo sam zamek to nie jest jakaś skomplikowana konstrukcja, chyba że wszystko jest zalane i nie rozbieralne.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: kudlaty »

Teoretycznie da się to naprawić, trzeba wymienić silniczek w zamku. Ja nigdy nie naprawiałem bo roboty z wyjęciem tyle samo, ale sama naprawa silniczka jak dla mnie za bardzo drobiazgowa i precyzyjna. Szybciej wymienić na drugi

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: superlolek »

Jeżeli to zamek to nie baw się w naprawę bo to nie ma sensu. Kup fabrycznie nowy zamek, pasują od innych modeli Renault, musisz znaleźć od których tylko trzeba potem "pętle" zrobić jak mnie pamięć nie myli z tej linki która idzie do klamki w kabinie. Swego czasu były dużo tańsze od tych do Laguny.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Rbit
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2009, 16:56
Lokalizacja: B-B

Re: [Laguna 3 ph1]Problemy z otwarciem drzwi

Post autor: Rbit »

Jeżeli nie potrafisz zamknąć, otworzyć drzwi lub trzaskają ci zawiasy w Laguna II i III Megane III Scenic III Clio III Nissan itp. To dobrze trafiłeś. Polecam naprawę, zamków 4 i 6 pinowych. Poprawiam również nieudane próby napraw. Możliwa jest też wysyłka wymontowanego zamka czas operacji to 3 dni robocze. Naprawę wykonuje profesjonalnie nie uszkadzając tapicerki czy elementów wygłuszających systemu nagłośnieniowego. Koszt nowego zamka w ASO Renault 680 zł bez wymiany. Kupując używkę na Allegro narażasz się na zakup uszkodzonego zamka, który również mogę naprawić. Koszt naprawy to 250 zł. Dwie strony na raz 400 zł. Na naprawę udzielam 6-mcy gwarancji. Naprawiam również trzaskające zawiasy (ograniczniki). Naprawy dokonuję w Rybniku woj. Śląskie na miejscu około 1,5-2 godzin, ustalenie terminu na tel. 501264130.

ODPOWIEDZ