iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II ph1 1.8 16V, 120KM] Problemy przy uruchamianiu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Story
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2022, 23:12
Renault: Laguna
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Polska

[Laguna II ph1 1.8 16V, 120KM] Problemy przy uruchamianiu

Post autor: Story »

L2 Ph1, 1.8 16V, 120KM, sama benyna 2004 rok.

Zakupiona jakiś czas temu, od samego początku jest problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Od zakupu wymieniony kpl. rozrząd razem z kołem kzfr (rozrząd i kzfr wymieniał zakład króry specjalizuję się w Renault więc zakładam że jest ok) oleje, filtry, świece, czujnik położenia wału, przepustnica, sprawdzone ciśnienie paliwa (jest prawidłowe)
Większość problemów udało mi się usunąć ale z jednym nie daję rady.
Otóż na zimno co jakiś czas zdarza się że auto udaje się uruchomić dopiero po dłuższym kręceniu, nie odpala od strzała jak powinno tylko dostaje "takiej czkawki" kręci kilka sekund i dopiero odpala. (akumulator sprawny)
Na ciepło natomiast odpala i gaśnie po czym odpala i jedzie ;-) Nie jest to regularne zachowanie, nie ma reguły chociaż zauważyłem że najczęściej problem występuje w momencie jeżeli auto zostało zgaszone i jest ponowna próba uruchomienia bez wyciągnięcia karty (mam 2 i na obydwu jest ten sam problem) Jeżeli wyciągnę kartę częściej odpala i problem z uruchomieniem występuje rzadziej ale też jest.
Auto podłączałem pod Clipa, zgłasza tylko błąd spowodowany usunięciem immo z kompa bo jak widzę sterownik był wymieniany. Sprawdzałem i czyściłem połączenia/wtyczki przy przepustnicy i sterowniku głównym. Wyczyściłem też czujnik wałka rozrządu.

Gdzie dalej szukać, ewentualnie co i jak sprawdzić bo zaczynam tracić cieprliwość a wymiana części w ciemno mija się z celem.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna II ph1 1.8 16V, 120KM] Problemy przy uruchamianiu

Post autor: kudlaty »

A jak dasz mu zapłon ze 2-3 razy bez odpalania i potem odpalisz to normalnie zagada?

Story
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2022, 23:12
Renault: Laguna
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Polska

Re: [Laguna II ph1 1.8 16V, 120KM] Problemy przy uruchamianiu

Post autor: Story »

Sprawdzę przy okazji i dam znać, auto kupiłem dla córki więc nie zawsze mam do niego dostęp.

ODPOWIEDZ