iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3] Niezamykające się drzwi przednie pasażera i samo otwierająca się szyba z tyłu.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pawlix131
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 28 maja 2022, 21:55
Renault: Laguna 3
Silnik: 1.5 dci
Lokalizacja: Białystok

[Laguna 3] Niezamykające się drzwi przednie pasażera i samo otwierająca się szyba z tyłu.

Post autor: pawlix131 »

Cześć wszystkim.



Jestem posiadaczem Renault Laguna 3.



Około 5 miesięcy temu pojawił się problem z przednimi drzwiami prawymi (pasażera), które po naciśnięciu czy to karty, czy przycisku do blokowania drzwi w aucie nie zamykały się.



Trzeba było naciskać pilotem z 20-40x aż do skutku, że za którymś razem się zamkną. a jak już się zamknęły, to po kliknięciu na karcie otwarcia drzwi te drzwi tak samo jak się nie zamykały tak i nie otwierały.



Czyli podsumowując, trzeba było klikać średnio z 20-30 razy, aż te drzwi się posłusznie zamknęły i tu pytanie czy to wina zamka czy elektroniki, bo doszedł kolejny problem.



Od 3 tygodni, po zamknięciu samochodu kartą tylna szyba pasażera ( za tymi felernymi przednimi drzwiami) zaczyna się samoczynnie otwierać ( nie zawsze), że zostaje szczelina około 5cm. Gdy próbuje zamknąć szybę za pomocą sterowania szybami od strony kierowcy lub pasażera, szyba zamyka się ale następnie odbija z powrotem do pozycji takiej jak wcześniej, czyli 4-5cm.





Pytanie, czy ta szyba to następstwo problemu z drzwiami, czy zwykły przypadek ( wcześniej jak sterowałem tą szybą od strony kierowcy, to naciskając nie chciala się wysuwać tylko wysuwała się 1 cm i przerywała ze musiałem ponownie naciskać zeby ją do końca zamknąć, może cos się sknociło)



Błędy jakie wyświetla komputer są następujące (są też błędy silnika przy odpalonym zapłonie, ale na razie przesyłam tylko odnośnie drzwi):

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 848
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [Laguna 3] Niezamykające się drzwi przednie pasażera i samo otwierająca się szyba z tyłu.

Post autor: Rufus »

Zacznij od sprawdzenia napięcia, bo troszkę to wygląda jakby niskie napięcie było, lub jakiś przewód uszkodzony, ewentualnie brak masy i zbyt niski prąd płynie.
Jeśli to wykluczysz, to zamek będzie do wymiany - to taka przypadłość w Lagunach 3 i Latitude.
Zamki, tak jak ograniczniki drzwi zrobione są z gownolitu i przez to ceny są wywindowane.

Dokładnie wyczyść prowadnice, Weź smar silikonowy w sprayu i prysnij do prowadnic szyb - będzie im lżej i nie będą się przycinać.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3] Niezamykające się drzwi przednie pasażera i samo otwierająca się szyba z tyłu.

Post autor: kudlaty »

Pierwszy problem jest banalny. Typowa usterka w L3. Zamek do wymiany. Nie szukaj innego problemu, po prostu wymień zamek. Jak znajdę manual według, którego to robiłem to wrzucę. Zamek pasuje też z Clio 3 (5D), jedyne na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem to czy masz 4 czy 6 pinów.

Drugi problem to tak jak Rufus pisze. Zobacz czy gdzieś nie ma syfu na prowadnicach/uszczelkach, które blokują prace szyby. Bo szyba zachowuje się tak jakby zadziałała blokada antyprzycięciowa.

ODPOWIEDZ