iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 2 2.0T GT] Lekkie szarpanie podczas przyspieszania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Solnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2022, 19:56
Renault: Laguna II
Silnik: 2.0T

[Laguna 2 2.0T GT] Lekkie szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Solnik »

Witam szanownych forumowiczów. Pacjentka to Laguna 2 2.0T wersja GT 204KM z 2006r. z przebiegiem 182kkm. Od niedawna walczę z moją francuzeczką, a mianowicie podczas przyspieszania czasami szarpie i traci moc. Początkowo na wolnych obrotach skakały obroty, silnik mocno się dławił tak, że prawie gasł. Uszkodzony był przewód turbo lecący z filtra do turbiny. Zakupiłem nówkę w ASO i wymieniłem. Falujące obroty znikły, ale nadal jest ww. problem z szarpaniem. Wyczyściłem przepustnice i założyłem nową uszczelkę również zakupioną w ASO. Kupiłem specjalną blaszkę dociskającą króciec przewodu podciśnienia w przepustnicy, a dzisiaj wymieniłem wszystkie cewki i świece. Mam wrażenie, że mniej szarpie, ale do płynności nadal brakuje. Macie jakieś pomysły gdzie szukać problemu?? Zapomniałem jeszcze dodać, że podczas zmiany biegu z 1 na 2 lub z 2 na 3 obroty silnika podskakują samoczynnie do ok 2500-3000 obrotów. W czasie normalnej jazdy to nie przeszkadza, ale np. stojąc w korku i jadąc tylko na 1 biegu po ruszeniu i wciśnięciu sprzęgła obroty cały czas podskakują do tych ww. wartości na parę sekund. Na luzie gaz normalnie działa, nie pokazuje żadnych błędów, a u mechanika również nie wykazało żadnych błędów.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 2 2.0T GT] Lekkie szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: kudlaty »

Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć w czym jest problem. Może to być zaworek turbiny n75, może być potencjometr pedału gazu lub nawet elektronika przepustnicy.

ODPOWIEDZ