iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
rywaL
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 maja 2021, 00:20
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 T 204km

[Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: rywaL »

Witam.Pacjent Laguna III GT 204km.Mam taki problem, że nie załącza mi się tempomat.Nie reaguje przycisk w konsoli środkowej, nie zapala się lampka na desce.Wczesniej było wszystko ok.Zaufany elektryk sprawdził wszystkie czujniki pod komputerem diagnostycznym, tempomat w sofcie jest aktywny, brak jakichkolwiek błędów.Jedyne co przychodzi nam na myśl to sam wyżej wymieniony przycisk w tunelu.Zdażylo się komuś,że właśnie on uległ awarii?Pozdrawiam !

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nie działający tempomat.

Post autor: RadekNE L3 GT »

Jeden z forumowiczów posiadał podobny problem jak opisywał i puszczał zdjęcia. Wymienił ten przelacznik i działa. Jak piszesz ze resztę sprawdzałeś to spróbuj wymienić

rywaL
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 maja 2021, 00:20
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 T 204km

Re: Nie działający tempomat.

Post autor: rywaL »

No właśnie dziwna sprawa a jeszcze dziwniejsze jest dla mnie to że ten guzik może się zepsuć.Masz może link do tego tematu na forum ? Bo nie mogę odkopać.Jeszcze jedno pytanie.Jak któryś czujnik pod pedałami byłby uwalony to z przycisku załączy się na desce czy też będzie zero reakcji ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: kudlaty »

Zapewne zacząłbym od przełącznika. Jeżeli masz możliwość to zamień się z kimś na chwile. Jeżeli zadziała masz rozwiązanie, jeżeli nie to szukamy dalej. Awaria czujnika pod pedałem może ale nie musi powodoważ tego problemu. Ja jednak również obstawiam czujnik. Sprawdź czy wtyczka się nie poluzowała.

lodbluka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa, 28 kwietnia 2021, 12:57
Renault: Laguna 3 kombi 2008
Silnik: 2.0 dci 178 KM

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: lodbluka »

Witam.
Miałem podobny problem. Zero reakcji na przełączanie przełącznika. U mnie pomogło ponowne przyuczenie tempomatu w Clipie.

rywaL
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 maja 2021, 00:20
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 T 204km

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: rywaL »

kudlaty pisze: piątek, 17 września 2021, 06:17 Zapewne zacząłbym od przełącznika. Jeżeli masz możliwość to zamień się z kimś na chwile. Jeżeli zadziała masz rozwiązanie, jeżeli nie to szukamy dalej. Awaria czujnika pod pedałem może ale nie musi powodoważ tego problemu. Ja jednak również obstawiam czujnik. Sprawdź czy wtyczka się nie poluzowała.
Niestety nie mam nic na podmiankę więc zamówiłem w ciemno.Mowisz o pedale hamulca ? Myślę,że awaria któregoś z nich jednak wyskoczyła by na kompie, czy się mylę ? Clipa niestety nie mam pod ręką...

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: kudlaty »

rywaL pisze: piątek, 17 września 2021, 09:12 Myślę,że awaria któregoś z nich jednak wyskoczyła by na kompie, czy się mylę ? Clipa niestety nie mam pod ręką...
Nie tylko hamulca, ale i sprzęgła. Awaria wyskoczy na kompie w momencie nie działania (czyli wciskania) trzeba by czytając błędy wciskać sprzęgło i hamulec.
Można by tez spróbować (tak jak ktoś wyżej wspomniał) ponownej adaptacji CLIPem. Może pomoże

rywaL
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 maja 2021, 00:20
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 T 204km

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: rywaL »

Witam.W temacie ruszyło się tyle, że to nie przycisk tylko na CLIPie wyskakuje zwarcie sieci can comfort i dlatego niby nie zapina tempomatu.Mechanik czeka na jakiś moduł i wtedy będę wiedział.Mam nadzieję,że to już będzie wszystko 😒

rywaL
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 29 maja 2021, 00:20
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 T 204km

Re: [Laguna III GT 204km] Nie działający tempomat.

Post autor: rywaL »

Jednak wystarczył komputer w ręce dobrego mechanika.Przyuczył tempomat od nowa bo jakimś cudem się dezaktywował i po bólu.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ