iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III - 1,5dci] - zawiecha przy ruszaniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kubol56
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 czerwca 2021, 21:25
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 1,5dci 110km

[Laguna III - 1,5dci] - zawiecha przy ruszaniu

Post autor: kubol56 »

Witam,
Od zeszłej jesieni borykam się z różnymi problemami z moją Laguną III (1,5dci automat) i mam nadzieję, że wśród użytkowników/speców znajdę wskazówkę, bądź nawet rozwiązanie problemu.
Otóż jesienią/zimą na wyświetlaczu co 1/2/3 dni (z różną częstotliwością) pojawiały się różne komunikaty, typu "skontroluj ESP", "skontroluj hamulec parking", "skontroluj skrzynię biegów". Błędy pojawiały się po odpaleniu auta, natomiast po zgaszeniu i odpaleniu ponownie znikały i można było jechać normalnie. Oczywiście byłem u mechanika, który nie zrobił nic gdyż stwierdził, że są to błędy od BSI i on nic z tym nie może zrobić - jedynie mogę udać się do elektronika. Zanim jednak umówiłem się do elektronika, zima minęła i co ciekawe problemy ustały. Co najmniej od lutego nie pojawił się żaden tego typu komunikat. Obawiam się jednak że sprawa nie jest załatwiona[?] :(
Druga sprawa, która aktualnie jest dużym problemem to gdzieś od początku maja Laguna co około 10 ruszeń łapie zwiechę i przez ok. 3 sekundy przyspiesza baaaardzo powoli, po czym następuje nagłe "zapałanie" położenia pedału gazu i dynamiczny zryw. Jest to mega uciążliwe i niebezpieczne przy konieczności dynamicznego włączenia się do ruchu. Z tym od razu udałem się do elektryka, który tym razem także nie stwierdził źródła problemu, odczytał kilka błędów, które najpewniej nie miały nic wspólnego z tym problemem i wysłał do elektronika. Udałem się więc do innego speca z CLIPem, który podłączył kompa i podczas jazdy sprawdzał błędy i parametry. Nawet w momencie, w którym problem "zwiechy" wystąpił, komputer nie zarejestrował błędów, a sama praca silnika i innych podzespołów nie wykazała nieprawidłowości. Pan zmienił jakiś czujnik/sterownik od turbiny aby sprawdzić czy to to jest źródłem problemu i niestety problem nadal występuje.
Dlatego pytanie do Was - czy spotkaliście się z takimi problemami/komunikatami jak na początku posta i wiecie co to najprawdopodobniej może być?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i chęć pomocy!

ODPOWIEDZ