iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Andrzej_pawlowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2021, 16:11
Renault: Laguna III 4control
Silnik: 2.0 dci 127kW

[Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Post autor: Andrzej_pawlowski »

Jestem nowy na forum więc na wstępie witam serdecznie wszystkich. Mam pytanie odnośnie sprężyn. Pękły mi prawa przednia i prawa tylna więc założyłem 4 nowe sprężyny :zamienniki z przodu a z tyłu niby oryginały o oznaczeniu biała i brązowa kropka. Po wymianie zauważyłem że tył auta stoi wyżej 2-3 cm i auto pływa po drodze nawet na płaskiej autostradzie bez kolein. Próbowałem zamówić w ASO Renault spreżyny oryginalne takie jakie mają być do tego auta. Podałem nr VIN ale poproszono mnie o podanie oznaczeń starych sprężyn....no rozłożyłem ręce bo stare spreżyny dawno na złomie a te które mam są na 90% złe. Pytanie moje czy ktoś jest mi w stanie podać jakie sprężyny mają być w lagunie III 2.0dci automat kombi z 4control? Jest jeszcze opcja chodzić po komisach i kłaść się pod autami żeby tam sprawdzać jakie są oznaczenia sprężyny :P ale zdrowia na to nie mam :P. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Post autor: kudlaty »

Andrzej_pawlowski pisze: piątek, 11 czerwca 2021, 17:19 Jest jeszcze opcja chodzić po komisach i kłaść się pod autami żeby tam sprawdzać jakie są oznaczenia sprężyny :P
Sprężyny się dobiera właśnie po kropkach. Najgorzej, że w jednym modelu jednym rodzaju mogą być różne. Ale chyba właśnie taka opcja będzie najszybsza dla Ciebie

Andrzej_pawlowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2021, 16:11
Renault: Laguna III 4control
Silnik: 2.0 dci 127kW

Re: [Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Post autor: Andrzej_pawlowski »

Dziękuje za odpowiedź postaram się coś znaleźć i dam znać czy coś to pomogło :)

Andrzej_pawlowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2021, 16:11
Renault: Laguna III 4control
Silnik: 2.0 dci 127kW

Re: [Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Post autor: Andrzej_pawlowski »

Znalazłem ostatnio na parkingu Lagune III kombi 4control 2.0 diesel w manualu. Sprężyny tylne miały kropki biała i brązowa a sprężyny przednie żółta i zielona. Pozdrawiam

Andrzej_pawlowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2021, 16:11
Renault: Laguna III 4control
Silnik: 2.0 dci 127kW

Re: [Laguna III kombi 2.0 dci 2012 4control] - problem w doborze sprężyn

Post autor: Andrzej_pawlowski »

Sprężyny przednie założone oryginały (kropka żółta i zielona). Po tym zabiegu auto jest dużo sztywniejsze i przestało pływać. Winne były zamienniki przednich sprężyn które miały średnicę drutu prawie 2mm mniejszą niż oryginał. Także przy wymianie sprężyn radzę zakładać tylko oryginały. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ