iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III coupe 2.0dci] Problem z olejem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Dominiq93
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 3 marca 2020, 19:08

[Laguna III coupe 2.0dci] Problem z olejem

Post autor: Dominiq93 »

Witam. Do mojego Renault Laguna Coupe (2013r po liftingu) 2.0 dci 127kW z DPF mechanik wlał olej Elf Evolution 900 DID 5W 30 zamiast właściwego czyli Elf Evolution Full - Tech FE 5W - 30. Obawiam się że, przy tym oleju zapcham filtr cząsteczek stałych. Proszę o opinię czy warto zlewać ten olej (900 DID) i wlać od nowa Full Techa czy już zostawić jak jest.
Dodam że samochód ma 183 000km przebiegu a przez ostatnie 15 000km dolewałem ok 0,7litra oleju
Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III coupe 2.0dci] Problem z olejem

Post autor: kudlaty »

Olej powinien być zalany z odpowiednią normą. Wtedy masz pewność, że nic się nie wydarzy. Możesz zalać olej jaki chcesz, zapewne na krótką metę nie zauważysz różnicy. Problemy mogą się pojawić za jakiś czas.
Skoro mechanik zły zalał to niech finansuje płukankę i zalanie nowym olejem oraz nowy filtr. Chyba, że napisze Ci kwita, że w przypadku uszkodzenia spowodowanego tym olejem pokryje naprawę

Wystukane na szybce smartfona :)


RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III coupe 2.0dci] Problem z olejem

Post autor: RadekNE L3 GT »

Witam. Powinien być przedewszystkim RN720 5w 30 i firmę sam możesz wybrać. Czy to bedzie elf czy Orlen czy valvoline czy inny poszukaj w opisie specyfikacji RN720 C4 musi to mieć skoro ma dpf itp na zapycha filtra bo ma mniej składników i w tym sadzy.... Ja juz to przerabiałem rn720 c4 i będzie git.
Pozdrawiam

RadekNE L3 GT
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 263
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:26
Renault: Laguna 3 GT
Silnik: 2.0dci
Lokalizacja: Elbląg

Re: [Laguna III coupe 2.0dci] Problem z olejem

Post autor: RadekNE L3 GT »

I co wyszło? Jak sie zachował mechanik.

ODPOWIEDZ