iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguny coupe 2.0t] wtryskiwacz. Może ktoś pomoże??

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
sixersfan
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2021, 18:41
Renault: Laguna coupe
Silnik: 2.0T, 204 KM

[Laguny coupe 2.0t] wtryskiwacz. Może ktoś pomoże??

Post autor: sixersfan »

Witam szanownych forumowiczów. Jestem posiadaczem Laguny coupe 2.0t o mocy 204 KM. Mam w samochodzie problem prawdopodobnie z wypadającym zapłonem. Dwóch niezależnych elektryków po podpięciu pod kompa stwierdzilo, że uszkodzony jest wtryskiwacz na 4 cylindrze. Problem w tym, że nigdzie tego wtryskiwacza dostać nie można, nawet ASO rozkłada ręce. Może ktoś z Panów ma do sprzedania używany, albo słyszał, że ktoś ma??Będę wdzięczny i polecam się pamięci.
Jeszcze jedno pytanie. Czy możliwym jest, że winna jest jednak cewka?? Gdy problem się pojawił, wymienione zostały świece i problem zniknął na ok miesiąc, jednak później powrócił. Wszystko zbiegło się razem z pogorszeniem pogody. Czasem jest tak, że jak zrobie jakiś nawet nieduży dystans kilku kilometrów, zgaszę auto i po ok godzinie wrócę i odpalę go z powrotem to silnik pracuje juz normalnie...do ranka następnego dnia i tak w kółko. Będę wdzięczny za pomoc bo moja cierpliwość do tego samochodu się kończy.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguny coupe 2.0t] wtryskiwacz. Może ktoś pomoże??

Post autor: kudlaty »

Od tego bym raczej zaczął. W tych silnikach jeżeli moc jest seryjna wtryskiwacze raczej się nie psują. Pamiętaj, że najlepiej wymieniać cewki parami. 1 z 4 lub 2 z 3. Jeżeli jest diagnoza, że wypadanie jest na 4tym to wymień 1 i 4. Koszt dobrej nowej cewki to 100zł, a skoro problem pojawił się przy większej wilgotności to na 99% jest to wina układu elektrycznego.
Oczywiście, rozumiem, że przewody do cewek itd posprawdzałeś już?

ODPOWIEDZ