iparts></a>
<a href= francuskie

[L2 ph1] Sprzęgło - wpadł pedał... [1.9dCi]

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jsem20
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 20:13
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.9 dCi

[L2 ph1] Sprzęgło - wpadł pedał... [1.9dCi]

Post autor: jsem20 »

Witam.

Wiem, że było wiele razy i przejrzałem większość tych wątków jednak każdy przypadek jest dość indywidualny i rozwiązań może być wiele.
Niedawno zakupiłem Lagune, wszystko pięknie i działa, lecz podczas jazdy próbnej już zwróciło moją uwagę sprzęgło - przy puszczaniu drgania przenoszą sie na karoserię. Tydzień później - pedał sprzęgła wpadł do końca do samego dołu. Po kontakcie z włascicelem - mówi, że tak jeszcze nie miał, ale żebym spróbował go podnieść - no i wrócił.
Już to było zastanawiające - skąd wie, jeśli tak nie miał...
Stało się to po tym jak auto dwa dni stało nieużywane, przez tydzień od zakupu używalem je codziennie - i żadna taka niemiła niespodzianka na mnie nie czekała po wejściu do auta.
Niestety po naczytaniu się dostępnej lektury i kosztów związanych z wymianą sprzęgła/dwumasy (2000+robocizna 1000)
można wpaść w panikę. Próbuję podejśc do tematu na chłodno. Sprawdziłem płyn hamulcowy i nie wydaje mi się by go ubywało - będę obserwować. Polecono mi też, by sprawdzić wycieki między skrzynią a silnikiem (najpierw musze zdjąć osłonę) - co wkrótce zrobie.
Czy macie jeszcze jakieś pomysły od czego po najmniejszej linii oporu zacząć sprawdzać i wykluczać?
Auto kupiłem z myślą o dłuższej trasie na wakacje i przeszło oficjalny przegląd.
Spotkałem się już z komentarzami, że kupiłem królową lawet... i nie chciałbym wkrótce wracać na lawecie.
W najbliższym czasie chciałym sprawdzić lub wykluczyć co się da - by być pewnym co to.
Zostawię też auto na kilka dni i będę sprawdzać, czy jest jakaś reguła czasowa co do wpadania pedału, czy to przypadek.
Jak myślicie powtórzy się? Niestety obawiam się, że tak i, że kupiłem auto z wadą ukrytą...
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, zwłaszcza osób które miały podobnie.

pozdrawiam

Laguna 2 ph1 2003 1.9 dCi KG0R
6 biegów manual

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [L2 ph1] Sprzęgło - wpadł pedał... [1.9dCi]

Post autor: BlackRaven »

Pompka sprzęgła może przepuszczać w końcu ma swoje lata
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

jsem20
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2020, 20:13
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.9 dCi

Re: [L2 ph1] Sprzęgło - wpadł pedał... [1.9dCi]

Post autor: jsem20 »

Wczoraj juz nawet filmik nakrecilem.

Sprezyna wyglada na cala a na wylaczonym silniku chodzi to tak (jesli potrzebne na wlaczonym to zrobie na nowo).

Stalem sie juz przewrazliwiony w temacie i zauwazylem, ze czasem chwile po zmianie biegu, powrocie sprzegla i dodaniu lekko gazu

jest charakterystyczne lekkie pukniecie/stukniecie slyszalne i wyczuwalne w pedaly lub okolice (ciezko mi jeszcze stwierdzic skad dochodzi)

filmik jak to chodzi wrzucilem tutaj (mozna odrazu ogladac, bez sciagania)

https://streamable.com/eun7j8

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [L2 ph1] Sprzęgło - wpadł pedał... [1.9dCi]

Post autor: BlackRaven »

Oddaj do diagnozy w warsztacie
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ