iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2012] Skontroluj tempomat P0564 P1525

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
megapage
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:57
Renault: Laguna III
Silnik: 1.5 DCI

[Laguna III 2012] Skontroluj tempomat P0564 P1525

Post autor: megapage »

Nie działa mi tempomat odkąd zakupiłem pojazd.
Mam błąd p0564 i p1525. Oba są z tego co wiem powiązane i problem prawdopodobnie dotyczy jakiegoś obwodu, przez który tempomat nie działa (na desce rozdzielczej po włączeniu trybu na tempomat/ogranicznik prędkości wyskakuje informacja: skontroluj tempomat/ogranicznik prędkości).

Dodam, że pojazd był stuknięty w przedni zderzak, który sprzedawca auta (od którego kupiłem) wymienił. Nie ma jednak żadnych innych błędów w ECU niż powyższe (sprawdzono niezawodną, oryginalną TEXĄ).


Ktoś ma jakieś sugestie od czego zacząć sprawdzanie obwodów??? think think think
_

Vinkes
Bywalec
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2019, 11:13
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: Laguna III 2012 - skontroluj tempomat P0564 P1525

Post autor: Vinkes »

Błędy, które podałeś mogą być od wszystkiego. Bez CLIP raczej nic Ci nie poradzę. Opieram się o wiedzę z ASO, a nie zewnętrzne oprogramowania. Laguna to samochód gdzie weszło borneo3 (clip) i to może być od wszystkiego. Być może wystarczy przyuczyć funkcję samochodu i zacznie działać.

megapage
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:57
Renault: Laguna III
Silnik: 1.5 DCI

Re: Laguna III 2012 - skontroluj tempomat P0564 P1525

Post autor: megapage »

Jak to od wszystkiego? P1525 to informacja o niedziałającym tempomacie i zawsze wiąże się z dodatkowym błędem, który go spowodował. W tym przypadku to p0564 (błąd połączenia/zwarcie "wyłącznika" od tempomatu - tak definicja błędu Pxxxx dla Renault w dostępnych info-guidach w google). Pytanie tylko od czego zacząć sprawdzać, skoro wszystkie przyciski od tempomatu (kierownica i włącznik obok biegów) wyglądają na sprawne, tzn. komputer zawsze reaguje na każde przełączenie/kliknięcie ich.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Laguna III 2012 - skontroluj tempomat P0564 P1525

Post autor: BlackRaven »

Błąd P0564 wskazuje na awarię przełącznika tempomatu na kierownicy. Jest on określany przez jednostkę sterującą silnika pod kątem nienormalnego napięcia z przycisków tempomatu. Możliwe przyczyny to nieprawidłowe działanie przycisków, nieprawidłowe okablowanie i złącza, awaria sterownika silnika.

http://aelectrik.ru/stati/oshibka-p0564/
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

megapage
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:57
Renault: Laguna III
Silnik: 1.5 DCI

Re: Laguna III 2012 - skontroluj tempomat P0564 P1525

Post autor: megapage »

Dzięki Black Raven! Muszę więc dobrać się do kierownicy... może po zderzeniu pojazdu coś było źle zamontowane przez poprzedniego właściciela.

ODPOWIEDZ