iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3] Zamiana nawigacji / problem / prośba o pomoc

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Oxymoron
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 4 września 2018, 19:28
Renault: Laguna 3
Silnik: 2.0 Pb, 170 km

[Laguna 3] Zamiana nawigacji / problem / prośba o pomoc

Post autor: Oxymoron »

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum, także przede wszystkim chciałbym się przywitać :-).

Mam również pewien problem o którego rozwiązanie lub podpowiedzi w jego rozwiązaniu chciałby prosić. Otó stałem się szczęśliwym posiadaczem Laguny 3, 2.0 Pb, 170 km z 2008 roku. Ów cudo zostało sproawdzonez francji i w tymże języku posiada nawigację (bez karty SD -tylko ekran + pilot koło hamulca ręcznego + czytnik płyt w schowku) cry .

Zrobiłem już mały wywiad i wiem, że aktualizacje map na CD do tej nawigacji dawno się skończyły. Nie chciałbym instalować starych map ze spolszczonym menu ale coś aktualniejszego. Widziałem, że istnieją nawigacje z pilotem obok ręcznego ale z miejscem na kartę obok ekranu nawigacji. Wiem też, że do tego rodzaju nawigacji łatwiej dostać aktualizacje map i Polskie Menu. Czy wiecie czy jest możliwość zmiany aktualnego systemu nawigacji na ten z kartą ?? Czy ktoś taki manewr wykonywał ??

Z góry dziękuję za pomoc :-) driver

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Laguna 3 - zamiana nawigacji / problem / prośba o pomoc

Post autor: adamos111 »

Poszukaj na forum RLKP.Był tam chyba manual co i jak przerobić na TomTom
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3] Zamiana nawigacji / problem / prośba o pomoc

Post autor: kudlaty »

Tak. Jest to możliwe. Ta o której piszesz to TomTom, jest jeszcze TomTom Live i Rlink. Wszystkie da się zamontować ale musisz się liczyć z pewnymi trudnościami oraz kosztami.

Koszt kpl TomToma (ekran, radio, wiązka, pilot i inne potrzebne) to 1200-2000zł w zależności od źródła. Z Rlinkiem będzie podobnie z tym, że wiązka jest droższa chyba. No i do tego wszystko trzeba przyuczyć CLIPem.
Mam gdzieś w domu manualna jak wrócę z pracy to podeślę, ewentualnie poratuje linkiem z RLKP gdzie wszystko jest.

Sam o tym myślałem u siebie jednak musisz przemyśleć czy Ci się to opłaca. Jeżeli często korzystasz z navi, dużo jeździsz to ok. Ja policzyłem, że u mnie byłby to tylko bajer, więc trochę szkoda mi 2000zł na to ;)

ODPOWIEDZ