iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kona79
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 16:27

[Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: kona79 »

Witam, na wstępie powiem że długo bez skutecznie szukałem rozwiązania.
Zauważyłem że to zdarzyło się nie tylko mi...
Podczas wymiany żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej zrobiłem zwarcie. Nie działają mi pozycje przód i tył od strony pasażera, a także podświetlenie licznika oraz podświetlenie tablicy.
Znalazłem już temat na megane że przepalił się bezpiecznik. I tu zaczyna się pytanie, gdzie go znajdę w Lagunie 3?
Znalazłem bezpieczniki w kabinie pod kierownicą (z tego co się dowiedziałem to nie te), pod maską w okolicach akumulatora jest mała skrzynka z czerwoną klamką do otwierania, znajduje się ona na wierzchu. Następna jest bardziej pod szybą ze znacznie większymi wartościami. Wszystkie sprawdziłem i są ok.W megane podobno są bezpieczniki pod akumulatorem, czy tu też należy ich szukać? W internecie nie mogę nic znaleźć.
Bardzo Was proszę o pomoc, mam pilny wyjazd.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: superlolek »

Jedne bezpieczniki są właśnie po lewej strony kierownicy za schowkiem,
drugie bezpieczniki znajdują się pod maską na wierzchu czarna skrzynka z dwoma czerwonymi bodajże zaczepami.
Odpinasz je i odwracasz skrzynkę.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

kona79
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 16:27

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: kona79 »

Dziękuje za zainteresowanie się tematem. Problem rozwiązany!!
Bezpiecznik f1 10A w skrzynce z czerwoną rączką pod maską, którą trzeba odwrócić. Dopiero za drugim razem zauważyłem że jest upalony.

kotrod
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:35
Renault: Laguna III grandtour
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: kotrod »

Pozwolę sobie odgrzać temat.
kona79 pisze: wtorek, 8 sierpnia 2017, 09:43 Dziękuje za zainteresowanie się tematem. Problem rozwiązany!!
Bezpiecznik f1 10A w skrzynce z czerwoną rączką pod maską, którą trzeba odwrócić. Dopiero za drugim razem zauważyłem że jest upalony.
U mnie padło oświetlenie tablicy rejestracyjnej (wszystkie pozostałe oświetlenie działa). Chciałem sprawdzić te bezpieczniki ale nie wiem jak się do nich dostać.
Chodzi o tą skrzyneczkę z czerwonym uchwytem i jak podnoszę górną warstwę to nie widać żadnego bezpieczenika. Rozumiem że muszę odpiąć te dwa przewody co idą i obrócić tę skrzynkę i będę miał bezpieczniki?
Wrzuciłbym zdjęcie ale za groma nie wiem jak :/

qooqel
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:22
Renault: Laguna III ph1
Silnik: 2.0 16v + lpg

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: qooqel »

Witam. Podłączę się pod temat, a mianowicie w obu lampach nie reagują na zmiany położenia silniczki do regulacji położenia lampy góra-dół. Czy ktoś wie jaki nr. bezpiecznika lub posiada schemat bezpieczników w komorze silnika. ( Renault Laguna III 2007 2.0 16v)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: kudlaty »

Raczej obstawiałbym uszkodzenie czujnika położenia na osi (przód lub tył). Wyskakuje jakiś błąd? Podpinałeś kompa?

EDIT:
Chociaż jak przeczytałem jeszcze raz to wina może być w samych silniczkach. Czy mają jakiś bezpiecznik trzeba by poszukać w instrukcji

qooqel
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:22
Renault: Laguna III ph1
Silnik: 2.0 16v + lpg

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: qooqel »

Moja wersja nie posiada czujników położenia, mogę jedynie (teoretycznie bo nie działa)w sposób manualny obniżyć lub podnieść za pomocą pokrętła...

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna 3 2.0 benzyna] Problem z oświetleniem

Post autor: kudlaty »

No to zmienia postać rzeczy. Czyli zwykła żarówka. Nie wiem czy jest jakiś specjalny bezpiecznik do tego. Ja bym wyjął chociaż jeden silniczek i na krótko sprawdził czy działa. Jeżeli oba działają to problem może być z przełącznikiem, wtyczkami lub wiązką.
Ale może warto przejrzeć najpierw wszystkie bezpieczniki, bo zapewne są z czymś innym połączone.

ODPOWIEDZ