iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 1.5 dci] Problem z klimatyzacją

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
roninck
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2017, 08:45
Renault: Laguna III Grand To
Silnik: 1.5 TDci

[Laguna III 1.5 dci] Problem z klimatyzacją

Post autor: roninck »

Witam
Jestem posiadaczem Renault Laguna 3, 1.5 dci z 2008 ( kombi), auto zakupiłem zimą i niestety nie sprawdziłem działania klimatyzacji z którą mam teraz duży problem. Przed przedstawieniem problemu chciałbym nadmienić, że klimatyzacja została napełniona i uzupełniona o czynnik, czujniki oraz wentylator zostały sprawdzone i działają.
A teraz problem, po uruchomieniu auta klimatyzacja zaczyna działać i wyłącza się po kliku sekundach, jedyna możliwość jej uruchomienia istnieje w momencie gdy samochód jest w ruchu, jak tylko zatrzymam auto ( np. na światłach ) sytuacja się powtarza i klima przestaję działać. Mechanik który sprawdzał mi klimę oraz jej podzespoły powiedział że w momencie gdy nie ma chłodzenia klima wyłącza się automatycznie ze względu na zbyt duże ciśnienie, oraz że problem leży (prawdopodobnie) w module sterowania klimatyzacją który nie uruchamia wentylatora.
Moje pytanie brzmi, Czy miał ktoś z was taki problem, wie jak go rozwiązać albo może polecić kogoś z okolić Tychów?
Z góry dziękuje za pomoc.

Qidin
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 06:40
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 dCI 130 Km

Re: [Laguna III 1.5 dci] Problem z klimatyzacją

Post autor: Qidin »

Witam,

Kilka dni temu sam miałem pewne przygodę z klimą. Problem leżał w dziurze w układzie, przez co ciśnienie było nierówne. W ASO nabijanie klimy przechodziło ale podczas pracy klima raz działała raz nie. Problem leżał w jednym z przewodów, który trzeba było wymienić i ponownie zaspawać do układu. Teraz klimat działa prawidłowo. Czy ten element był sprawdzany? Jeśli chłodnia i kompresor jest sprawny to elektrykę bym wykluczył... to nie L II :)

ODPOWIEDZ