iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II] Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Misia27
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:43
Renault: Renault Laguna 2
Silnik: 1.8 16 v

[Laguna II] Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: Misia27 »

Witam otóż mam pewne pytanie rozchodzi się o climatronic ktory działał i działa tylko żecz jest w tym ze gdy na climatronicku ustawimy temperature 16 stopni z nawiewów dmucha tylko ciepłe wrecz gorace powietrze przyznam ze lubię ciepło tak wiec w zimie climatronic ustawiony był na 26. Od kwietnia teraz jak zaczeło się robić ciepło pojechalam nabic klime . dodam ze spreżarka tez sie nie załaczyła z uwagi na to ze w tym tygodniu jestem zapracowana nie moge podjechac Aby to zdiagnozowac a bardzo mnie to meczy . wydaje. Mi sie ze problem tkwi w. Climatroniku ? Dobrze mysle czy czujnik ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: kudlaty »

Zacząłbym od sprawdzenia czy w ogóle działa klima. Skoro nie włącza się kompresor to jest parę możliwości. Albo nie ma czynnika, albo padł kompresor, albo czujnik ciśnienia, albo sam sterownik. Może być tez uszkodzony czujnik temp. wewnętrznej.

Jest parę rzeczy do sprawdzenia, ale zacząłbym od czynnika w układzie, czy w ogóle jest.

Aha, pamiętaj, że jak na zewnątrz jest temperatura poniżej 15st klima się raczej nie uruchamia, chyba, że auto stoi w pełnym słońcu i jest nagrzane w środku.

Kolega miał taką sytuację, że uszkodzony był panel sterujący i nie uruchamiał wcale klimy.

Misia27
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:43
Renault: Renault Laguna 2
Silnik: 1.8 16 v

Re: Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: Misia27 »

Jeśli chodzi o czynnik to jest nabijałam dwa dni temu ale w środę podjadę na komputer żeby sprawdzili co go boli. Jesli chodzi o czujnik zewnetrzny to przekłamuje o 10 stopni tzn jak temperatura jest 15 to mi pokazuje 5 .

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: kudlaty »

No i tu może być tez problem, w samym tym czujniku. Bo jak jest zimno na dworze to auto nie uruchamia klimy bo nie ma takiej potrzeby.

Popraw proszę temat ;)

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: Maciek R4 »

W climatronicu u mnie nawet jak masz poniżej +5st. to klimę włączy przy ustawieniu nawiewu max na szyby

zacząłbym od sprawdzenia panelu - jakiś reset może by pomógł jak w Espace? lub od razu komputer
za duży obrazek

Misia27
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:43
Renault: Renault Laguna 2
Silnik: 1.8 16 v

[Laguna II] Problem z climatronikiem dmucha tylko ciepłe powietrze

Post autor: Misia27 »

Witam usterka została zdiagnozowana przyczyna nie dopięta kostka od klimatronika ale dziekuje za liczne podpowiedzi. Teraz już klima działa pozdrawiam

ODPOWIEDZ