iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2.0 dci 150km] Wibracje ,drgania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zibo01
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 11 marca 2017, 18:30
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 dci

[Laguna III 2.0 dci 150km] Wibracje ,drgania

Post autor: zibo01 »

Witam proszę o pomoc z moją Laguną .
Mam taki problem że podczas przyspieszania na 4,5,6 Biegu od obrotów silnika 2000 rpm pojawiają sie wibrację drgania tak do 3200 obrotów tylko jak nagle przyspieszam jak łagodniej jest ok przy odpuszczeniu gazu też jest ok.czasami jak włącze klimę jest lepiej nie zawsze na 6 biegu powyżej 140 km/h jest normalnie dodam że silnik chodzi równo tylko są wyczuwalne wibrację widac po zapalonych swiatłach wymieniłem kompletne sprzęgło + koło dwumasowe luk ,półosie lewa i prawa koła wyważone sprawdzone pod katem krzywych felg poduszka silnika górna tz.8 wymieniona reszta wygląda ok zero luzów w zawieszeniu ,silnik przyspiesza wzorowo nie przerywa nie dymi na biegu jałowym jak zegarek tylko te wibracje silnikiem nie buja skacze itd,teraz pytanie czy takie objawy może powodowac któraś z reszty poduszek lub koło pasowe wału proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: laguna III 2.0 dci 150km Wibracje ,drgania

Post autor: yetiq »

Jak jest lepiej po włączeniu klimy, to myślę, że koło pasowe wału. Klima zmienia obciążenie na pasku akcesoriów.

zibo01
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 11 marca 2017, 18:30
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 dci

laguna III 2.0 dci 150km Wibracje ,drgania

Post autor: zibo01 »

Dzięki więc zaczne od wymiany koła dam znać jak się poprawi.

zibo01
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 11 marca 2017, 18:30
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 dci

Re: laguna III 2.0 dci 150km Wibracje ,drgania

Post autor: zibo01 »

Witam jestem po wymianie koła pasowego i poduszki od strony skrzyni dalej są drgania podczas przyspieszania ale zauważyłem luz góra duł na wyjściu krótkiej półosi( od strony kierowcy) a na drugiej nie ma dodam że nie na przegubie wewnętrznym tylko na wyjściu ze skrzyni nie wiem czy to normalne?tylko dziwi mnie że raz na jakiś czas tych drgań nie ma lub są dużo mniejsze jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: laguna III 2.0 dci 150km Wibracje ,drgania

Post autor: yetiq »

Zanim zaczniesz wymieniać, poszukaj dobrego mechanika, aby zdiagnozował przyczynę. Mechanik powinien przejechać się samochodem, zobaczyć co się dzieje, a później posprawdzać ewentualne przyczyny. Odnośnie koła pasowego zasugerowałem się zmniejszeniem drgań przy włączonej klimie. Ale to nie była diagnoza, raczej "głośne myślenie". W ten sposób wymienisz pół samochodu zanim wyeliminujesz problem, a kosztować też będzie sporo. Traktuj forum jako podpowiedź ludzi chcących pomóc, a nie mechaników jasnowidzów.

sgrzegorz9
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2017, 18:28
Renault: laguna 3
Silnik: 2.0 jtd 150 km 2008

Re: [Laguna III 2.0 dci 150km] Wibracje ,drgania

Post autor: sgrzegorz9 »

witam posiada ktos spolszczenie nawigacji laguna 3

ODPOWIEDZ