iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2008r. 2.0dCi] Automat szarpie przy wrzucaniu biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
XARDAS_PL
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2016, 14:30
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 dCi 150KM

[Laguna III 2008r. 2.0dCi] Automat szarpie przy wrzucaniu biegów

Post autor: XARDAS_PL »

Witam

Od niedawna jestem właścicielem Laguny III Grandtour 2008r. 2.0dCi 150KM z automatyczną skrzynią biegów i mam pewien problem.

Problem polega na tym, że przy próbie płynnego wyhamowania pojazdu w pewnym momencie odczuwalne jest wyraźne szarpnięcie tak jakby skrzynia w złym momencie wrzucała niższy bieg. W przypadku gwałtownego hamowania problem zdaje się nie występować. W związku z tym, że samochód posiadam od niedawna nie jestem pewny czy to normalne zachowanie tej skrzyni czy coś jest z nią nie tak. Będę wdzięczny jakby ktoś mógł rozwiać moje wątpliwości i ewentualnie doradzić coś w tym temacie ;)

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Laguna III 2008r. 2.0dCi] Automat szarpie przy wrzucaniu biegów

Post autor: Maciej R21 »

Ciężko mi zrozumiec słowo szarpnięcie. Przy zrzucaniu biegów na pewno jest to odczuwalne ale jeśli jest to zbyt gwałtowne , oznacza to usterkę . Warto sprawdzić poziom i stan oleju w skrzyni na sam początek . Kiedyś wymianiało się go co 50-60tyśkm , a potem producent stwierdził że oleju się nie wymienia ...... lepiej całą skrzynię .
Obrazek

XARDAS_PL
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2016, 14:30
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 dCi 150KM

Re: [Laguna III 2008r. 2.0dCi] Automat szarpie przy wrzucaniu biegów

Post autor: XARDAS_PL »

Dziękuję bardzo za informacje. Mam jeszcze inny problem związany z czujnikami parkowania z którym już jeden warsztat sobie nie poradził... Także chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś zna jakiegoś godnego zaufania mechanika w okolicach Bielska- Białej (Śląsk) ?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Laguna III 2008r. 2.0dCi] Automat szarpie przy wrzucaniu biegów

Post autor: superlolek »

Trochę w archeologa się zabawię ale znalazłeś tego mechanika? I czy problem ze skrzynią nadal u Ciebie występuje?
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

ODPOWIEDZ