iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 2 1.9dci 130km] przechodzi w tryb awaryjny.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
prej
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 1 grudnia 2017, 16:13
Renault: Laguna 2 FL
Silnik: 1.9 dci

[Laguna 2 1.9dci 130km] przechodzi w tryb awaryjny.

Post autor: prej »

Witam i pozdrawiam wszystkich, jako ze jestem tutaj nowy.
Chciałbym opisać pewien problem z moją.
Jakiś czas temu podczas jazdy wystąpił błąd "antipollution a controler" oraz "injection a controler",przeszedł w tryb awaryjny i stracił moc. Po odpięciu wtyczki zaworu egr, oraz ponownym odpaleniu silnika błąd gasł, lecz ponownie po przekroczeniu około 90kmh silnik za każdym razem przechodził w tryb awaryjny, tracił moc oraz wyswietlał powyższe błędy.
Pierwsze co zostało zrobione to wycięty FAP, oraz usunięcie go z obsługi w komputerze. Niestety nie zmieniło to całkowicie niczego, poza tym ze teraz na wyswietlaczu nie pojawiają się żadne błędy, po prostu odcina moc powyżej 90-100kmh, na zimnym silniku może przy trochę mniejszej prędkości, a sposobem na odzyskanie pełnej mocy jest zgaszenie i ponowne odpalenie silnika.
Dodatkowo zrobione zostało:
- Podmiana zaworu sterującego turbem
- Podmiana przepływki
- Test przelewowy wtrysków
- Czyszczenie zaworu EGR
Komputer niestety tez nie pokazuje niczego poza błędem obwodu swiecy żarowej (chyba tak sie to nazywało :p )
Jakieś pomysły?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Laguna 2 1.9dci 130km] przechodzi w tryb awaryjny.

Post autor: BlackRaven »

Przy likwidacji FAP mogli za dużo błędów z listy skasować i komp ich nie wyświetli. To się często zdarza kończy się wgraniem orginalnego softu i ponownym usówaniem elektronicznym FAP. Druga sprawa to by zlikwidować FAP to samochód musi być sprawny
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Laguna 2 1.9dci 130km] przechodzi w tryb awaryjny.

Post autor: shrek »

Dokladnie zgadzam sie z przedmowca do modyfikacji, adaptacji wymienionych czesci, auto powinno normalnie jezdzic, byc sprawne, nie zglaszac bledow.
Jakie blady byly odczytane przed modyfikacja? Co za orzel wycial Fapa nie bedac pewnym , ze to fap. 99% usterek fapa to nie sam fap, krory nie daje rady sie oczyscic, ale osprzet silnika. Lejace wtryski, za niskie cisnienie doladowania, usterka czujnikow. Wtedy to auto kopci zapycha fap i fap zglasza blad, ze jest pelny. Dopalanie reczne pomaga na krodki okres czasu. Wkoncu decyzja: Wycinamy fap i po problemie. Usuniete zostaly skodki a nie prawdziwa przyczyna.
Troche teraz piwa nawarzyles.
Teraz nawet wgranie ori softu nic ci nie da, bo nie ma fapa i nawet przy ori sofcie te auto nie bedzie jezdzic i bledami bedzie sypac na prawo i lewo

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Laguna 2 1.9dci 130km] przechodzi w tryb awaryjny.

Post autor: BlackRaven »

Wgranie ori softu pomoże w diagnostyce bo bedzie można odczytać błędy oczywiście mając świadomość że będą te o braku FAP i te odrzucamy. Po naprawie modyfikacja softu do wersji bez FAP ale nie w szopie u Kazia. Są w necie softy które niby dają możliwość usunięcia FAP czy DPF oraz EGR i sporo pseudo mechaników z nich korzysta ale on głównie kasują tabelę błędów i to za szeroko. Ingerencji w elektronikę nie daje się robić ludziom którzy albo się na nas uczą albo pseudo soft zassali z netu. Wiem że taniej ale czy na pewno ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ