iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 2.0T 170KM 2009r] - drżenie automatycznej skrzyni biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ArturG
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 09:27
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Turbo

[Laguna 2.0T 170KM 2009r] - drżenie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: ArturG »

Z tego co znalazłem w necie najprawdopodobniej mam skrzynie Jatco JF613E (wg nomenklatury renault AJ0).
Objawy są następujące. Po wrzuceniu D i naciśnięciu hamulca wyczuwalne są wyraźne drgania karoserii. W trakcie jazdy drgania ustępują. Dodatkowo przy zimnym silniku (oleju) drgania są mocniejsze przy ciepłym mniejsze.
Przebieg jest stosunkowo mały 80tyś.
Google sugerują, że może to być konwerter lub sterowanie.
Korzystając z Waszej wiedzy i doświadczeń:
1.Gdzie w okolicach Wrocławia najlepiej zdiagnozować/naprawić automatyczną skrzynię biegów?
2.Czy może być jakaś inna (tańsza ;) ) przyczyna problemu?
3.Czy dalsza jazda w takim stanie grozi jakimiś kolejnymi konsekwencjami?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Laguna 2.0T 170KM 2009r] - drżenie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: Maciej R21 »

Spawdź zawieszenie silnika/skrzyni . Jeśli w " dzisiejszych " skrzyniach konwertery padają przy 80kkm , to jest po prostu wstyd i dramat . Mój ma 330kkm. Poziom oleju był sprawdzony ?? Wymiana oleju była robiona na czas ??
Obrazek

ArturG
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 09:27
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Turbo

Re: [Laguna 2.0T 170KM 2009r] - drżenie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: ArturG »

Poduszki podobno są ok. Co do wymiany oleju to nie mam żadnej gwarancji. Auto zostało sprowadzone ze Szwajcarii. Generalnie nacja bogata i raczej stosuje się do zaleceń serwisowych więc mam nadzieję, że tak było i w moim przypadku.
Przy okazji zacząłem na wszelki wypadek rozglądać się za kompletną "nową" skrzynią. O ile regeneracja konwertera jest w rozsądnej cenie to już sterowania raczej pozbawiona sensu ekonomicznego. Przy tej okazji pytanie. Czy do tego silnika jest dołączana skrzynia AJ0-007 (renault PN 8200584874)?

ArturG
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 09:27
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Turbo

Re: [Laguna 2.0T 170KM 2009r] - drżenie automatycznej skrzyni biegów

Post autor: ArturG »

Ostatecznie dotarłem do firmy specjalizującej się w diagnostyce i naprawach automatycznych skrzyń biegów. Okazało się, że to jednak wina zwieszenia silnika/skrzyni. W prawdzie żadna poduszka nie jest zerwana, ale jednak nie do końca już spełnia swoją funkcję. Przy okazji dowiedziałem się, że skrzynie JATCO (przynajmniej ten model) są bardzo rzadko "pacjentami" w warsztacie. Serwisant chwalił trwałość tego modelu. Powiedział też, że pomimo zaleceń producenta lepiej wymieniać olej w skrzyni.
Maciej R21 - Twoja diagnoza była w 100% trafiona :) Dzięki.

ODPOWIEDZ