iparts></a>
<a href= francuskie

[Safrane 93 2,2kat] problem z silnikiem

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
Boguslaw_J

[Safrane 93 2,2kat] problem z silnikiem

Post autor: Boguslaw_J »

Może ktoś z was mi pomoże ... Mam problem z pracą silnika na benzynie , od ponad 2 lat mam sekwencyjny wtrysk gazu i dotychczas nie miałem problemów, teraz nie chce mi chodzić na benzynie a dokładniej przy wciskaniu pedału gazu zamiast zwiększać obroty dusi sie i tak jak by sie zalewał. Po odłączeniu na kilka minut akumulatora wszystko wraca do normy ale po pewnym czasie jest to samo. Czy ktoś miał coś podobnego w safrance?

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

Przyłączam się do tematu bo mam ten sam problem :(

Jacek (caffe23)

Post autor: Jacek (caffe23) »

teraz nie chce mi chodzić na benzynie a dokładniej przy wciskaniu pedału gazu zamiast zwiększać obroty dusi sie i tak jak by sie zalewał
Sprawdzałeś pompę paliwa? Silnik raczej się nie zalewa tylko nie dostaje wystarczającej ilości paliwa.
Może być zapchane przy pompie sitko filtrujące paliwo i nie daje rady zasysać a może jak zdarzyło Ci się jeździć na gazie z pustym zbiornikiem paliwa to pompa kończy swój żywot.

Boguslaw_J

Post autor: Boguslaw_J »

Pompa paliwa jest ok , bo po odłączeniu akumulatora przez jakis czas wszystko wraca do normy i chodzi tak jak powinien. Wydaje mi się że to którys z czujników może podawać błędny sygnał i przestawia ustawienia zapłonu ( pytanie tylko który ), a gaz ma własny sterownik i może dlatego na gazie nic się nie dzieje.

Szybki
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 327
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 22:02
Renault: Espace III Espace IV
Silnik: F3R z LPG F4Rt z LPG
Lokalizacja: Milejów-Osada (LLE)
Kontakt:

Post autor: Szybki »

sprawdz silniczek krokowy, mozliwe ze membrana puszcza
Forum Espace,Avantime
był EII 2,0 LPG 93r
jest EIII F3R 97r LPG, EIV F4Rt 03 LPG

Klub Renault Espace na Facebook'u

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

Wyczyściłem dokładnie krokowca, ale wyczaiłem, że problem tkwi w ilości podawanego do silnika paliwa. Po prostu się zalewa, strzela z wydechu i jak zgaśnie to nie odpali, na razie ciągle szukam przyczyny.

uio

Post autor: uio »

Boguslaw_J pisze:przy wciskaniu pedału gazu zamiast zwiększać obroty dusi
Wymień filtr paliwa

Boguslaw_J

Post autor: Boguslaw_J »

układ paliwowy jest ok , na początek wymieniłem kopułkę rozdzielacza, palec, oraz przewody wysokiego napięcia. Nie wiem czy pomogło ale pojawił się inny problem...po odpaleniu obroty silnika trzymają się w okolicy 2000 i tylko na moment spadają niżej jak lekko dodam i puszczę gaz...przewody podciśnieniowe sa oki, a nic nie rozłączałem. Czyżby zbiek okoliczności i kroowy się zablokował lub zawiesił???Pozdrawiam

uio

Post autor: uio »

Boguslaw_J, czyść przepustnicę i krokowca

Boguslaw_J

Post autor: Boguslaw_J »

wszystko ( prawie ) wróciło do normy i jest okik. Tzn przyczyną był przewód podciśnieniowy który niestety spadł z krućca... ale obroty już są ok a i po wymianie elementów wysokiego napięcia ustały dziwne zachowania silnika więc temat uważam za zamknięty .
Pozdrawiam

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Bardzo mnie to cieszy ze kolejny problem rozwiazany ;)

Zamykam. viva

Zablokowany