iparts></a>
<a href= francuskie

[19 Chamade 90r.] - problem z lpg/benzyna

Moderator: Grupa Moderatorów

Lehion

[19 Chamade 90r.] - problem z lpg/benzyna

Post autor: Lehion »

Witam, chciałbym opisać mój problem z odpalaniem samochodu, może bedzie ktoś w stanie mi pomóc. Mam instalacje gazową z przełącznikiem benzyna/lpg. Przy odpalaniu samochodu w pozycji BENZYNA, samochód odpala na LPG. Sądziłem, że może mam problem z wtryskiem benzyny ,dlatego z instalacji LPG wyjąłem bezpiecznik, żeby sprawdzić czy w ogóle odpali! okazało się, że bez problemu odpala i chodzi na benzynie!! w czym może tkwić problem? POMOCY!!!

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Przełącznik jest automatyczny, czy normalnie, żeby jechał na LPG trzeba przełączyć go na LPG?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Espers

Post autor: Espers »

Jeśli odpala na PB bez bezpiecznika, znaczy, że z bezpiecznikiem ma PB i LPG. Wtedy nie odpali za skarby. Prawdopodobnie jednak pali na PB. Sprawdź inaczej. Zdejmij jeden przewód z cewki na reduktorze i odpal. Po odpaleniu (powinien na PB) podłącz przewód. Jeśli cyknie, to znaczy, że przełącza na LPG. Nie ma możliwości, aby jednocześnie poprawnie i raczej w ogóle pracował na LPG i Pb.

Lehion

Post autor: Lehion »

Przełącznik mam zero jedynkowy, czyli zeby chodzil na LPG musze przełączyć na LPG, niestety sam niezaskoczy z benzyny. kolego PiasQ jutro rano sprawdze tak jak opisujesz, bo dzis to za zimno i za ciemno, moj Chamade stoi przy ulicy:/.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

miałem coś podobnego. Przy pracy na LPG nie odłączało wtrysków. W rezultacie palił i gaz i benzynę. Skończyło się rozerwaniem wydechu (za bogata i niedopalona mieszanka). jak samochód chodzi na gazie posłuchaj czy wtryski nie "klikają". Jeśli uważasz, że tak - to po prostu odłącz je (zdejmij z wtrysków te wtyczki). Wtedy będziesz pewien, że chodzi tylko na gazie
Obrazek

Espers

Post autor: Espers »

Adam R25 pisze:Przy pracy na LPG nie odłączało wtrysków
roll
Adam R25 pisze:W rezultacie palił i gaz i benzynę
szok
Adam R25 pisze:Skończyło się rozerwaniem wydechu (za bogata i niedopalona mieszanka)
zdziwko
Koledzy. Nie słuchajcie opowieści dziwnej treści Taksówkarzy ani paproków "gazowników".

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Sądzę, że w R19 z 90r. nie ma mowy o wtryskach, a raczej jednopunkcie. W sumie dobrze byłoby jakby kolega określił, jaki ma silnik. Wychodzi w sumie na to, że coś może być z przekaźnikiem skoro trzyma stale na LPG. Z resztą przy przełączaniu słychać kliknięcie (też mam przełącznik manualny w Lalce).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Post autor: cyklista »

Lehion pisze:pomóc. Mam instalacje gazową z przełącznikiem benzyna/lpg.
Lehion pisze:Przy odpalaniu samochodu w pozycji BENZYNA, samochód odpala na LPG.
Moze automat ma złe podłączenie ;) albo wcale nie ma
:/ albo tylko jest ustawiony automat na LPG
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Lehion

Post autor: Lehion »

Dopisuje, że mam silnik oczywiście z monowtryskiem, w książce srwisowej silnik jest oznaczony jako C3J (pojemnośc 1,4). Zrobiłem tak jak kolego proponował z tymi przewodami przy reduktorze. Odłączyłem przewód z reduktora i ustwiłem przełącznik na pozycje BENZYNA, włączyłem silnik i odpalił na gazie po czym zaraz zgasł. Teraz to ja juz nie rozumie całkowicie co mogło sie stać, bo przecież jak wyjąlem bezpiecznik z instalacji gazowej to chodzi bezproblemu na benzynie, a jak wyjalem przaewod z reduktora to nie odpala na benzynie. Jeszcze dodam, że instalacje mam juz 3 lata i niebylo z nią żadnych problemów! miesiąc temu wymienilem właśnie reduktor, bo na przeglądzie wykazało wyciek gazu, w warsztacie wymienili i tez bez zadnych niespodzianek dopiero teraz cos sie pochrzaniło.

Awatar użytkownika
xXZENXx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: sobota, 19 grudnia 2009, 14:29
Renault: R19 SCENIC1 i 2
Silnik: 1_7 1_6 1_9 dci
Lokalizacja: LESZNO WLKP
Kontakt:

Post autor: xXZENXx »

KOLEGO
opisze ci jaki ja miałem problem w mojej reni 19
prawie jak u ciebie z mała różnicą po wyjęciu bezpiecznika palił tylko na benzynie o gazie mogłem pomarzyć co się okazało przełącznik przekaźnikowy był zjaramy, koleś wymienił i wszystko wróciło do normy. autko do tej pory jeździ w prawdzie u kogoś innego ale często ją widzę
w czym jesteś tym się stajesz
jak sie kasa znajdzie to....
http://www.youtube.com/watch?v=g-NopML2 ... re=related

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Tak jak pisałem, sprawdzić przekaźnik, poczyścić też styki w przekaźnikach, bo może się okazać, że są pośniedziałe.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

ja pisze serio z tą jazdą na dwóch paliwach - MaciejR21 może to potwierdzic. Tak było!!
Espers pisze:Koledzy. Nie słuchajcie opowieści dziwnej treści Taksówkarzy ani paproków "gazowników".
ja tego nie montowałem :(
Obrazek

Espers

Post autor: Espers »

Na dwóch paliwach nie pojedziesz!! Nie ma takiej możliwości. Pomyśl tylko. Mieszanka jest tak bogata, że jest prawie nie palna. Zbyt mało powietrza. Silnik się dusi i nijak nie pociągnie. Dobrze, jeśli wogóle odpali.

Lehion

Post autor: Lehion »

Przeczyściłem dziś styki na przekażniku, niestety nadal bez zmian, dzis po południu kupie nowy przekażnik i zobacze co z tego bedzie

Espers

Post autor: Espers »

Przekaźnik pompy paliwa do Poldka Jak dobrze pamiętam symbol 585, ale mogę się mylić.

ODPOWIEDZ