iparts></a>
<a href= francuskie

[R19 ph1] kostka do radia

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

[R19 ph1] kostka do radia

Post autor: Adam R25 »

mam pytanko - właściciel R19 poprosił mnie o podłaczenie radia. Ma wszystkie kabelki w desce oryginalne ale ktoś zdjął oryginalna kostkę. Jak wygląda taka kostka? Gdzie znajdę schemat jak (kolorkami) wchodza w nia kabelki? Ma ktoś taką wolną kostkę?
Wiem, że między kostka a radiem musi być jeszcze taka przejściówka ale to już wyposażenie radia.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kudlaty »

jeżeli dobrze rozumiem to nie masz tam w samochodzie wyprowadzonej kostki ISO, tak? fabryczna kostka w 19tce rozchodziła się na chyba 5 czy 6 oddzielnych kabli które wchodziły do radia.

są dwie możliwości, albo szukasz schematu, kupujesz połówkę ISO i lutujesz do kabli które masz w aucie,

albo kupujesz gotową kostkę do podłączenia do R19. bo te kable co wystają w desce są też na kostkę więc tamtą wypinasz i wpinasz ISO

trochę zamieszałem ale chyba zrozumiale, jak coś pytaj

G-Boy

Post autor: G-Boy »

kup z 5zl gotowa kostke ISO w sklepie, na niej kazdy kabelek jest nadrukowany opisem ktory kabel do czego (+/-, ktory glosnik itp.). Ja niedawno przerabialem u siebie audio i dzieki tej kostce oszczedzilem mase czasu i szukania co i jak.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

o cos takiego mi chodzi - choć wolałbym oryginalną kostkę a potem przejściówkę na ISO.

aha Kudłaty - to znaczy, że te luźne kable tam głębiej są wpięte w jakąś kostkę? ja myślałem, że one są luźne bo własnie kostki brakuje! czyli wystarczy od razu przejściówkę tamta kostka a zakonczenie ISO? dobrze to zrozumiałem? Tylko gdzie szukać - w sklepach z częściami do Renault, w sklepach ze sprzętem Car Audio, czy może na alledrogo? I jak to ma wyglądać, zeby mnie ktoś w kanał nie wpuścił? w moim R25 kostka do radia jest chyba zupełnie inna więc nie mogę sie sugerować.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: kudlaty »

dobrze zrozumiałeś, te kable są wpięte w kostkę wbudowaną w środku, jak masz wyjęte radio to leć po tych kablach i na końcu będziesz miał kostkę (przynajmniej powinieneś) bodajrze ona jest czerwona, łatwo widoczna po prawej stronie.

gdybyś nie miał to zostaje kupienie normalnie ISO z kablami i tak jak Adaś pisze polutowanie ich, prosta sprawa bo wszystko jest ładnie opisane ;)

a gdzie takie coś znajdziesz, hmmm u nas w Chełmie było w sklepie elektronicznym, myślę że na allegro może być ale nie daje gwarancji, w necie na pewno znajdziesz

edit:
a dokładnie mi chodzi o coś takiego

http://www.swistak.pl/a3416589,Z-CZE-RE ... F-VAT.html#
Ostatnio zmieniony piątek, 5 czerwca 2009, 11:05 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Adam R25 »

dzięki - niestety nie udało się obcenic kostki w "dziewiętnastce".Autko pojechało dzis do Zgierza do mechanika. Nie pali na jednym cylindrze a pozostałe świece czarne. W baku robi się wir i właściciel oddał do mechanika od którego kupił. Ale to juz temat na inny dział.
Obrazek

ODPOWIEDZ