iparts></a>
<a href= francuskie

[Maxity 3.0 DCI] Problem z silnikiem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
damix16
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 27 grudnia 2016, 21:59

[Maxity 3.0 DCI] Problem z silnikiem

Post autor: damix16 »

Witam mam samochód Renault Maxity silnik 3.0 DCI. Samochód pewien czas stał, po odpaleniu zaczął przerywać. Pojechałem zmienić filtr paliwa, lecz to nie pomogło. Zostały wymienione również 2 wtryski ponieważ na przelewach wykazało że są uszkodzone. Ponadto zawór EGR zostało również wyczyszczony. Na diagnostyce komputerowej wykazało "błąd wtryskiwacza grupy A" nie wiem co to oznacza i nie wiem który to jest, w każdym bądź razie gdy do wtyczek wpiąłem żarówkę to na każdej wiązce było miganie tej żarówki, wynika z tego że do każdej z wiązek dochodzi napięcie. Prześledziłem całą linię zasilającą wtryski i nie widzę żadnego uszkodzenia.
Samochód zachowuje się następująco. Gdy go rano odpale to słychać straszne stuki w silniku i przerywa po chwili. Gdy się już zagrzeje i jadę na trasę to samochód nie osiąga większych obrotów niż 3000 do 3200 nie ma mocy pomimo tego że samochód ma 150KM. Zdarzały się momenty że go tak jakby popuściło i zdobywał moc a nawet kręcił się do pełnych obrotów. Nie wiem od czego to zależy. Próbowałem pulsować gazem, próbowałem redukować biegi nic to nie daje. Po prostu raz na jakiś czas go popuści. Zdarza się że jedzie kilka kilometrów super, a zdarza się że przez kilka dni nie idzie w ogóle czyli do 3000 obrotów. Ktoś coś wie na ten temat? Miał ktoś taki problem. Co sprawdzić co naprawić

ODPOWIEDZ