iparts></a>
<a href= francuskie

[Micra K12 1.5 dCi] problemy z silnikiem.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dawid5995

[Micra K12 1.5 dCi] problemy z silnikiem.

Post autor: dawid5995 »

Drodzy koledzy odkopę kotleta ale myśle że warto.
Otóż w maju tego roku nasza micra 1.5 dci 82km zaczeła łykać spore ilości płynu chłodzącego. Jako iż silnik jest renault i jego podzespoły również postanowiłem że oddanie auta na remont do "speców" od renault będzie bardzo sensowne. Ren CAR Ksawerów Łódzka 31 Nic bardziej mylnego ! Auto trzymali 3 tygodnie... dramat. Po planowaniu głowicy już przy składaniu silnika okazało się że 2 zawory wystają ! (nie mam pewności czy spece nie zoriętowali się za późno i nie złożyli tego tak) .Głowica poszła na reklamacje i w końcu po zrobieniu silnika odebrałem auta, i co ? Przejechałem 500m, patrze a pod autem plama oleju... Wracam, jakiś zimering wstawili do rozrządu copuszczał olej w nie małej ilości. Wymienili, po 2 dniach pod pokrywą zaworów widze że znowu olej leci... Zrowu do serwisu, zła uszczelka ... Po kolejnych 2 dniach auto zaczyna dymić na biało, na początku jak tylko zimny, potem coraz bardziej i bardziej i po miesiącu (około 500km) okazało się że turbina leje olejem jak głupia. Z racji wielu nieporozumień sam już zapomniałem w którym momencie zauważyłem że wtryski pocą się paliwem, też wstawiali nowe uszczelki i pewno też uszczelka zła. Aha płyn chłodzący jak uciekał tak ucieka tylko troche mniej. Jak pojechałem 1 raz żeby pokazać że płynu nie ma to mnie wyśmiał i powiedział że nie ubywa. Pojechałem 2 raz jak już płynu było poniżej minimum, dolał ale też powiedział że nie bierze płynu. Oo może ja go wypijam? Teraz byłem znowu na dolewke płynu to mi powiedział że może być blok pęknięty.
Żeby tego było mało urwali kilka mocowań zderzaka przedniego ...
Generalnie zapłaciliśmy 3100zł za 4 sprężyny, rozrząd i głowice. Na telefon poszło z kolejna 100zł
A i jeszcze, auto po ich remoncie często zapala 2 kontrolki od temperatury, niebieską i czerwoną razem, nie wiem co to oznacza ale na pewno nie że jest ok.
Video:
http://youtu.be/9A96ROXQQCs

Koledzy nie wiem co mam teraz robić, na chwile obecną płyn chłodzący ucieka, palą sie obie kontrolki od temperatury, wtryski sie pocą, turbina już jest w trumnie, auto pali 8l/100 i ze 2l oleju na 100. Stoi i nie jeździ. W portfelu już sucho.

Jeszcze gdzieś wcisne że auto dość długo odpala, z 5, 6 oobrotów
Dajcie jakieś sensowne porady: http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... 62&t=14199
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 września 2013, 10:18 przez dawid5995, łącznie zmieniany 3 razy.

dawid5995

Micra K12 1.5 dCi problemy z silnikiem.

Post autor: dawid5995 »

Wszystko tu: http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... 86#p128886

Nie pisze od nowa ale odpisajcie w tym temacie

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Micra K12 1.5 dCi] problemy z silnikiem.

Post autor: marekwodniak »

Trafiłeś na partaczy nie mechaników.

ODPOWIEDZ