iparts></a>
<a href= francuskie

[grand vitara 2006.1.9dci] spalony tłok

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kamileczek

[grand vitara 2006.1.9dci] spalony tłok

Post autor: kamileczek »

witam mam problem w mim samochodzie stopił się tłok, cały silnik do remontu i mam problem z tłokami kupiłem używane od laguny 2 i różnią się komorami spalania od moich o 2 milimetry średnicy są węższe od moich proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 lutego 2012, 22:36 przez mariusz1500, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pamiętaj na przyszłość o nawiasach kwadratowych

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Re: [grand vitara 2006.1.9dci] spalony tłok

Post autor: Pereira »

Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz złożyć silnik jak najmniejszym kosztem. Używane tłoki, zwłaszcza do diesla to nie jest optymalne rozwiązanie, ale zrobisz, jak uważasz. Załóż chociaż nowe pierścienie.
Różnica w rozmiarze komory spalania świadczy prawdopodobnie o innym stopniu sprężania. Nie znam tych silników.
Może najpierw sprawdź objętości, wpuść strzykawką płyn najpierw na jeden z ocalałych tłoków Vitary, a potem te Renault. Sprawdź, czy ilość płynu jest taka sama, czy różna.
Różnic może być znacznie więcej, niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje.
Może jest ktoś, kto zna szczegóły?
A może warto poszukać tłoków od Vitary?
Poza tym wypalenie tłoków świadczy najprawdopodobniej o jakimś innym problemie, sama wymiana może się okazać lekarstwem na krótką metę.
Youngtimer Racers Club

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: [grand vitara 2006.1.9dci] spalony tłok

Post autor: RedOctober »

Wypalone tłoki to znak że wtryski źle pracują.
Co do różnic w komorach to jest to tym spowodowane że silniki 1,9 dCi różnią się mocami i jest to spowodowane różnymi detalami budowy silnika m. in. tłokami które powodują inne stopnie sprężania.
Poza tym Suzuki montowało swoje zmodernizowane silniki 1,9 dCi które mogą posiadać inne części.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

ODPOWIEDZ