iparts></a>
<a href= francuskie

[EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
sigma412

[EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: sigma412 »

witam czy ktoś da mi rade na falowani obrotów przy zimnym silniku,co moze być tego przyczyną,dotego mam przeczucie podczas jazdy o spadku mocy,z góry dziękuje....ESPACE III 2.0V16
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 czerwca 2011, 08:36 przez mariusz1500, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pamiętaj następnym razem o nawiasach kwadratowych w temacie

Awatar użytkownika
campino
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 770
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 17:11
Renault: Megane Scenic I Ph I
Silnik: F3R + LPG BRC
Lokalizacja: Warszawa

Re: falowanie obrotów espaceIII2.016v

Post autor: campino »

sigma412 pisze:2.0V16
takich silników nie było :) Chyba raczej 16V. Może silnik krokowy ( nastawnik wolnych obrotów ) , może przepustnica lub TPS ( czujnik położenia przepustnicy. Generalnie opcji jest wiele. Opisz temat szerzej .
Megane Scenic I ph I 2,0 8V PB + LPG BRC

sigma412

Re: [EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: sigma412 »

witam sory mój błond 2.016V co do obrotów falowania objawia się to na zimnym silniku po przejechaniu kilku kilometrów problem znika ale boje sie co to będzie zimą,drugim takim mankamentem jest albo mi sie zdaje taka przypadłość ze przy ruszaniu i dalszej zmianie biegów jezeli robie to delikatnie to czym większy bieg tym odczuwam jagby mało mocy i większe spalanie,przy dynamicznym operowaniu gazem i sprzęgłem ma odpowiedniom moc i zbiera się żwawiej lecz po wbiciu 3ciego biegu tą żwawość traci nie wiem czy to tak ma być w miescie spala mi 11,5 l na 100km ,musze się przyznać że ESPAjsika mam od 1,5miesiąca ma przejechane 166tyś,serdecznie dziękuje za sugestie....

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: $SKORPION$ »

Wymień przewody WN.
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

Awatar użytkownika
malczyk2000
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 295
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 06:43
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0T F4RT

Re: [EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: malczyk2000 »

$SKORPION$ pisze:Wymień przewody WN.
Nie ma to jak dobra rada, w tym silniku nie ma przewodów WN.
Kolego jeździłem takim Espacem z tym silnikiem, rakieta to nie jest. Ciężkie auto.
Powered by L7XE V6 24V

sigma412

Re: [EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: sigma412 »

witam i stwierdzam jedna rada druga rada inc z tego nie wynikło ,kto ma racje?

Cmys

Re: [EspaceIII 2.016v] falowanie obrotów

Post autor: Cmys »

swiece,wszelkiego rodzaju polączenia elektr. i kolego klemy na aku-miałem ten problem-a wystarczylo zmienic klemy,bo byly luzne i juz jest cacy

ODPOWIEDZ