iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Moderator: Grupa Moderatorów

szymonkas

[Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

Witam!
Zakupiłem kilka dni temu w/w model. Jestem zadowolony, jednak martwi mnie nieco spalanie.

W mieście 13.7 a na trasie 8.8 wg komputera. (tylko z kierowcą)
W obu przypadkach po wyzerowaniu komputera w określonych warunkach zrobiłem ok 100km.

Zgodnie z informacjami innych użytkowników średnie spalanie powinno oscylować w okolicach 9l (sprawdzałem na zagranicznych serwisach)

Uprzedzę pytania. Samochodem jeździłam tak, żeby ograniczać spalanie. Żadnego zrywania, czy ostrej jazdy.

Poza miastem przy równomiernej jeździe w okolicach 90-95 km/h (tak jechałem pierwsze 50km) spalanie było w okolicach 8L, drugie 50 zrobiłem przy prędkościach do 120 i podskoczyło do 8.8.

Czy to może normalne spalanie w Espace?
Sprzedający mówił, że w przyszłym tygodniu będzie do wymiany olej, czy to może mieć wpływ?
Jeśli nie to co może mieć wpływ?
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 marca 2011, 22:30 przez Sidenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty w dziale technicznym tytułujemy w taki sposób jak poprawiłam.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

2.0 dCi 130 koni ?? cos Ci sie kolego pomylilo....

ja w lagunie, (auto lzejsze i mniejsze opory powietrza) samo miasto to 11L a trasa przy 120 to 6,7
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

szymonkas

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

A dlaczego mi się pomyliło?
Z tego co przeliczyłem to 97Kw z dowodu rej. to ~130KM.

Problemem nie jest to, że tyle pali, tylko to że tyle pali przy maksymalnie ekonomicznej jeździe. Zgodnie z raportami użytkowników o spalaniu powinien spalać średnio w okolicach 8L.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

2.0 dCi nie wychodzily w mocy 130 km. ino 150 albo 173 czy tam 175.

1,9 to co innego.

a nawiasem, wsadz se te srednie spalanie co podaja w internecie miedzy buty :)

mi tez wychodzilo ze w miesci epowinien palic ok 8 litrow, a srednio to kolo 7....

kolo 7 to on na trasie pali, jak nie przekrocze 130 km/h :D

a ze espace ciezszy, wiekszy, to mnie to nie dziwi ze tyle pali wtedy...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: PiasQ »

Ty to Mincek powinieneś startować do konkursu na największe średnie spalanie, bo masz przy dieslach jakieś mega wyniki :P.

P.S.
2.0dCi w wersji 130KM jak najbardziej istnieje. Zerknij sobie w konfigurator Laguny na renault.pl
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

a bo widzisz, albo jezdzic nie umiem, albo zawsze trafiam na takie egzemplarze :)

a tak powaznie, mala miescina robi swoje... krotkie trasy, co 200m czerwone swiatlo wiecznie zimny....

no to jesli 2.0 dCi wychodzily ze 130 konnym to wlasnie pierwsze slysze.... i napewno odrazu mowie ze jest to za maly motor (moc) do takiej fury jakim jest espace...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

szymonkas

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

Jeżdżę tak, że zapas mocy mam... Jakbym chciał samochód z mocą to bym sobie kupił Mazdę RX8;)
Zgodnie z danymi Renault 130 konny silnik spala 0.2 mniej niż 150 konny więc nie wiem co ma moc do spalania, szczególnie że nie jeżdżę mając jeszcze zapas pod pedałem.

Autko miało być rodzinne i bezpieczne, a moc silnika jest dla mnie wystarczająca. Jak wejdzie na obroty to nawet żwawo się zbiera. Jako drugi samochód mam Fabię 1.9 SDI a w nim 68KM i Espace przyspiesza duużo szybciej :-)

Co do raportów spalania patrzyłem na raporty użytkowników, a nie dane Renault. Nie rozumiem dlaczego mam sobie je darować, skoro są podawane przez użytkowników tego autka?

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

bo jesli mowisz patrzyles na zagraniczne serwisy, ludzie tam dojezdzajacy do pracy maja 50 a nawet 100 km, i oni wliczaja ze to w "miescie" a dla nas to juz trasa.... i tutaj mozesz miec rozbierznosci..

Pozatym, tez sa wieksze miasta i czasami dlugie ulice, obwodnice inaczej wychodzi wtedy spalanie...

Widzisz, ja mam mala miescine i samo miasto laga potrafila mi wziasc 11,5 litra...

ale jesli nadal chcesz cos patrzec, niestety bez clip`a i mechaniora ktory jest ogarniety w tym wszystkiem Cie nie ominie....

ja jak zajechalem powiedzial mi ze popatrzec mozna, parametry sprawdzic, ale powiedzial mi ze na 99% nic nie znajdziemy....

Mojej zony Clio 1,5 dCi potrafi wziasc 8 litrow w zime :D
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

szymonkas

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

Zdziwiło mnie to bo poprzedni właściciel ma sewis renault.
Jadę dzisiaj na zmianę olej to może coś zerknie.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: PiasQ »

Mincek pisze:Mojej zony Clio 1,5 dCi potrafi wziasc 8 litrow w zime :D
Pod Twoim butem? :D
Mi Clio 1.5dCi przy dynamicznej jeździe nie wzięło nigdy więcej w mieście jak ~6,5l ...
Nie wiem jak trzeba jeździć, żeby takie wyniki osiągać :P, chyba rura spod świateł, żeby postać na następnych :P
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

PiasQ pisze:
Mincek pisze:Mojej zony Clio 1,5 dCi potrafi wziasc 8 litrow w zime :D
Pod Twoim butem? :D
Mi Clio 1.5dCi przy dynamicznej jeździe nie wzięło nigdy więcej w mieście jak ~6,5l ...
Nie wiem jak trzeba jeździć, żeby takie wyniki osiągać :P, chyba rura spod świateł, żeby postać na następnych :P

akurat nie pod moim tylko zony noga, a ona jakos mocno nie jezdzi..

ale jeszcze raz mowie, mala miescina i wiecznie zimny silnik. Np. do pracy zona ma ok 2km albo i nawet nie.... bardziej czasami musialbym chyba na roboczogodziny przeliczac :D
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Baron

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Baron »

PiasQ pisze:Ty to Mincek powinieneś startować do konkursu na największe średnie spalanie, bo masz przy dieslach jakieś mega wyniki :P.
ja bym powiedział, że jeden który się przyznaje do prawdziwego spalania. Ileż to można czytać bzdury o spalaniu diesla 4,5l po mieście przy ostrej jeździe lol

Aby potwierdzić moje słowa: aktualne moje autko GP 1.9mJTD, zatankowałem, przejechałem z 10km po Gdańsku, zaparkowałem pod blokiem, przełączam kompa na spalanie, a tam "tylko" 9.9l/100km, przemówiłem więc do Kropka, że jestem dumny z niego, że udało mu się zejść ze spalaniem poniżej 10l, a tymczasem dając mu chwilkę na ostudzenie, znowu wskoczyła dyszka lol I tyle się nacieszyłem spalaniem poniżej 10l ;)


Ale wracając do tematu, czy nie masz filtra cząstek stałych? Zabrzmi śmiesznie, ale czy potrafisz jeździć ekonomicznie turbo dieslem? :)

szymonkas

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

FAP nie ma... A co do ekonomicznej jazdy to Fabią jak się postaram to poza miastem mam 4.0 a w mieście 4.5-5.0, ale to jest SDI.

Przyspieszam spokojnie, staram się utrzymywać równą prędkość na możliwie najwyższym biegu, ale bez przeciążania silnika.
W Fabiance najniższe czasowe spalanie mam na 5tce przy prędkości ok 90km/h. W Espace jest podobnie.

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: Mincek »

szymonkas pisze:utrzymywać równą prędkość na możliwie najwyższym biegu, ale bez przeciążania silnika.
no i tu bym polemizowal....

kolego, ja Ci proponuje znalezc w necie wykres mocy swojego silnika i zobaczyc w jakich momentach obrotowych silnik jest najbardziej efektywny...

z doswiadczenia wiem ze VW dzialaja od ciut nizszych obrotow....
Baron pisze:ja bym powiedział, że jeden który się przyznaje do prawdziwego spalania. Ileż to można czytać bzdury o spalaniu diesla 4,5l po mieście przy ostrej jeździe lol
no i tutaj tez Ci musze przyznac racje... nie kazdy chce sie przyznac ze jego auto jest ciut "gorsze" i chochluje jak smok, przeca on kupil taaaaakie ekonomiczne to az niemozliwe by tak duzo palil...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

szymonkas

Re: [Espace IV 2.0dCi 130KM 2007r] Wysokie spalanie

Post autor: szymonkas »

Co do tego utrzymywania prędkości na najwyższym biegu, to jest to informacja podana w podręczniku użytkownika Espace.
Sprawdziłem to przy czasowym spalaniu i autko spala mniej jak się jedzie 90 na 5tym biegu, niż jakbyś jechał na 4tym.

ODPOWIEDZ