iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace IV 1.9dci 03r.] - problem z czujnikiem pasów

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
jatomm

[Espace IV 1.9dci 03r.] - problem z czujnikiem pasów

Post autor: jatomm »

Witam Wszystkich !

mam super ciekawą zagwostkę

po uruchomieniu auta świeci mi się kontrolka nie zapięcia pasów bezpieczeństwa (pomimo, że są zapięte) i kontrolka błędu poduszki powietrznej. Oprócz tego niemiłosiernie denerwujący sygnał (pip, pip,pip,itd).
Po przejechaniu kilku km i ponownym odpaleniu auta kontrolka poduszki gaśnie, ale kontrolka braku zapięcia pasów nadal świeci i wyje.
Po następnych kilku km (kiedy auto już się zagrzeje) kontrolka pasów zaczyna mrugać (raz widzi zapięte pasy a raz nie, reaguje z 2 sekundowym opóźnieniem na wpięcie pasa).
Więc jedziemy dalej i... kontrolka naprawia się samoczynnie, widzi od razu, że siedzę i mam zapięte lub rozpięte pasy.
Byłoby ok, gdyby nie fakt, że problem się powtarza za każdym razem, gdy zostawię auto na 10 minut.

Byłem na klipie, wykasowali błąd, ale pojawił się ponownie, alternator ładuje 14,3, aku załadowany na maxa (myślałem, że tu tkwi problem). Mechanik zalecił wymianę całej wiązki fotela, ale według mnie ona nie jest uszkodzona bo ostatecznie działa po nagrzaniu silnika.

Czy któryś z kolegów z zamiłowaniem elektryczno - elektronicznym może coś poradzić?
O co tu chodzi? Czy rzeczywiście trzeba wymieniać całą wiązkę?

Pozdrowionka
_________________
jatomm
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 marca 2010, 16:07 przez jatomm, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

kostka pod fotelem nie styka?

jatomm

Post autor: jatomm »

o to chodzi, że styka, ale tylko jak się auto zagrzeje, po przejechaniu kilku kilometrów wszystko gra. natomiast zaraz po odpaleniu komputer nie widzi zapiętych pasów

markusk

Post autor: markusk »

W środku są dwa styki które się zwierają jak odepniesz pas ,a jak wepniesz kontrolka gaśnie rozkręć puszkę i pokikaj czy wszystko gra i tyle albo masz walnięty czujnik zapięcia pasów
W razie takiej opcji mam do sprzedania taki czujnik od scenica II
Wiązkę niech mechanik sobie wymieni wiesz gdzie lol

jatomm

Post autor: jatomm »

witam,
wydaje mi się, że styki są ok, rozbierałem już puszkę. A powiedz mi gdzie znajduje się czujnik zapięcia pasa?
to nie jest jakoś powiązane z czujnikiem nacisku w macie fotela i poduszką?
czy ten czujnik ze Scenica będzie pasował do espaca?

pozdr
jatomm

markusk

Post autor: markusk »

napinacze sa takie same ? jezeli tak to będą pasować
podaj mi imeil do ciebie to ci fote wyśle

jatomm

Post autor: jatomm »

już wszystko jasne

nie była to wina ani wiązki przewodów fotela, ani czujników.
Okazało się, że kostka pod podłoga była lekko zalana wodą, dodatkowo częściowo spalona (dosłownie stopiona, nie było połowy kostki) i nie stykały kabelki.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam
jatomm

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Skoro problem rozwiązany zamykam temat. W razie potrzeby PW do kogoś z M czy JA -otworzy się ;)
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Zablokowany