iparts></a>
<a href= francuskie

[espace 97r. 3,0 V6] ikony powiadomień

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
transformer

[espace 97r. 3,0 V6] ikony powiadomień

Post autor: transformer »

Witam was!
Kupiłem ostatnio Renault Espace III 3,0 V6 12V
Auto do malowania i parę pierdółek do usunięcia ale...
po wciśnięciu gazu pojawia mi się na wyświetlaczu ikonka - coś ala wykres EKG- co to jest?
Nie mam instrukcji - jedyną którą udało mi się gdzieś trafić jest po niemiecku - a ja nie szprecham :D
Dodam, że wydaje mi się, że powyższa ikona ma chyba coś wspólnego z kickdownem

Druga sprawa to funkcja sport w automacie - z tego co wybadałem to włącza się ją guzikiem na końcu dzwigni zmiany biegów a informacja o włączeniu pojawia się z lewej strony na wyświetlaczu od skrzyni przed kierownicą po lewqej stronie - u mnie nie zaświeca się, nie czuję róznicy podczas jazdy po wduszeniu dego guziora. Skrzynia działa chyba dobrze. Wszystkie ustawienia wchodzą tak jak trzeba.

Trzecie pytanie to jakie ustawienia skrzyni P R N D 3 2 1 do czego?
Dzięki za pomoc kwiat
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 lipca 2008, 12:54 przez transformer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Panie transformer, proszę zastosować się do REGULAMINU tego działu! policja
Trzecie pytanie to jakie ustawienia skrzyni P R N D 3 2 1 do czego?
P - parking
R - wsteczny
N - luz
D - jazda (Drive) z automatycznym przełączaniem biegów
3,2,1 - blokada odpowiednio 3, 2 i 1 biegu
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
arek
Oklejony
Oklejony
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 23:02
Renault: Safrane PHII Twingo2
Silnik: 2.5 20V 1.2 16V
Lokalizacja: Lublin

Post autor: arek »

PiasQ, jesteś modem to popraw ;) Nie starajmy się robić tego, co swego czasu było dość modne na forum lalki :(

Kolego transformer. Więcej informacji na temat ASB :
http://olczak.home.pl/vademecum/index.html
Zapewne wiele spraw stanie się jaśniejszych :)

Co do kontrolki "ekg", to czasem nie masz auta z LPG ? Ta kontrolka "pomarańczowa" oznacza błąd/uszkodzenie w układzie wtrysku. Jeżeli auto z instalacją LPG, to prawdopodobnie należy udać się do gazownika, bo coś marnie pracuje (lub nie pracuje) emulator wtryskiwaczy ;)

ps. Fajnie, że mod podał odpowiedź, dzięki temu post nie jest pusty ;)
Ciesz się z tego co masz, lub przynajmniej śmiej :)
http://www.renaultsafrane.eu

transformer

Post autor: transformer »

Dzięki za pomoc.
Co do "EKG" to gazu nie mam - jeszcze, silnik w 2002 roku był wymieniany - z 2 letnią gwarancją Reno. Gada tak jak powinien. Nie znam się niestety - dodam, że byłem w serwisie w Toruniu i koleś co siedzi przy biurku powiedział, że on nie wie a tego co wie to niema bo akurat ma wolne!
A może ma to coś wspólnego z odcięciem zapłonu? Przy wysokich obrotach - nie wiem jakich bo nie mam obrotomierza - silnik charakterystycznie "faluje" na obrotach - jak na wykresie ekg?
Jeszcze jedno bo bym zapomniał - w kwestii wspomnianego przeze mnie na początku "sportu". Co może być powodem nie działania?


Dodano 31.07.2008 15.37

Arek czytając http://olczak.home.pl/vademecum/index.html nasunęło mi się kolejne pytanie związane z instalacją zasilania gazem. Dzięki ci za to.
Chodzi o TPS. Na wymienionej stronie jest określone że rodzaj TPSu - podwójny - pojedynczy układ - ma istotne znaczenie przy montażu wym. instalacji w pojeździe z ASB

Czy orientujecie się jakie układy TPS montowane były w espacach 1997r. 3,0 V6 12V - zakładam, że nie było opcji wyboru?
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 lipca 2008, 14:37 przez transformer, łącznie zmieniany 1 raz.

scarab

Post autor: scarab »

panowie odświeżę trochę temat, a dokładnie o kontrolkę "EKG" oczywiście mam instalację LPG ale zapala mi się ona (nie zawszę) gdy jadę na benzynie i na LPG, i na zimnym silniku jak i temperatura zewnętrzna do ok 10 stopni, jak temperatura jest wyższa jest wszystko ok . co to może być za problem czy to jakiś inny problem ? w moim scenic 99r 2.0 automat

ODPOWIEDZ