iparts></a>
<a href= francuskie

[Grand espace 2.2 tdci '01]-Problem z EKG kontrolka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Piotr81

[Grand espace 2.2 tdci '01]-Problem z EKG kontrolka

Post autor: Piotr81 »

Jak wspomniałem mam problem z pomarańczowa kontrolka ekg.wyświetla się ona co kilka dni lub codziennie,albo jeździ bez zarzutu tydzień lub dwa.powoduje to odcięcie zapłonu i samochód staje.Czasem owa kontrolka pojawia przy rozruchu.Czasem po kilku próbach silnik odpala a czasem nie chce i muszę samochód scholowywać co jest bardzo kłopotliwe,dwukrotnie samochód uporczywie powracał do życia u mechanika kiedy ten miał podłączyć komputer do zdiagnozowania.Znajomi mówią że to może być czujnik położenia wału lub jedna ze świec żarowych nie załapuje co powoduje pojawienie się EKG.Mechanik podejrzewa niskie ciśnienie podawanego paliwa lub zalewanie uszkodzonej instalacji elektrycznej.A jeszcze jedno czasem podczas jazdy samochód skacze jak kangur przez parę sekund po czym powraca do normalnej pracy .Bardzo Proszę o pomoc, jest to dość kłopotliwe i znacznie utrudnia życie moje i rodziny.

[ Komentarz dodany przez: Broov: 2009-05-25, 19:04 ]
Nawiasy ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 maja 2009, 18:03 przez Piotr81, łącznie zmieniany 1 raz.

MKSal

Post autor: MKSal »

Witaj. Ja mam E 3 2001 2,2 dci. U mnie ta kontrolka oznaczała zanieczyszczony zawór EGR( chyba tak się to pisze) Najpierw zapalała się kontrolka co parę dni.Potem cadziennie i samochód stał się "Przymulony". Po wyczyszczenie zaworu śmiga jak dawniej. zdziwko

ODPOWIEDZ