iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace IV 2,0T] Sonda lambda

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
luk721
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 30 grudnia 2016, 22:48
Renault: Espace Grand
Silnik: 2.0 T 122 kW

[Espace IV 2,0T] Sonda lambda

Post autor: luk721 »

Witam. W moim Espace IV 2.0T 2002 pojawiła się ikonka silnika i komunikat po holendersku emissioncontrole defect, co wskazuje na błąd kontroli emisji spalin, czyli druga lambda, ta na wydechu nie działa, auto w zasadzie jeździło bez problemów, ale ponieważ padł czytnik kart musiałem pojechać do serwisu. W serwisie renault wymienili lambdę (500+150) i oddali auto. Przy odbiorze, po odpaleniu znowu pojawił się komunikat i ikonka. Naprawiacz przejechał się i podłączył clipa, a po godzinie komunikatu nie było, a tłumaczenie serwisu "bo wie pan, było dobrze, ale jest teraz tak mokro..." - jedno z wielu motywów. Odjechałem. Następnego dnia kontrolka i komunikat pojawiły się znowu. I teraz pytanie: stara sonda też może "nie łączyła" a była dobra i nie trzeba było jej wymieniać? Jak sprawdzić, sprawność działania takiej sondy? Miał ktoś takie problemy?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Espace IV 2,0T] Sonda lambda

Post autor: BlackRaven »

Pojawiła się kontrolka to jest błąd i wystarczy go odczytać prostym czytnikiem OBD II jak masz dostęp do czegoś lepszego to można obejrzeć wykres pracy sondy na zapalonym silniku i podczas jazdy.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ