iparts></a>
<a href= francuskie

[Espace IV 2009r] Dziwny problem z odpalaniem 2.0DCI

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
djmarco
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 18:54
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0 dci

[Espace IV 2009r] Dziwny problem z odpalaniem 2.0DCI

Post autor: djmarco »

Więc tak.
Problem powstał wczoraj po myjni. Ale nie wiem czy to wiązać z tym.

Po umyciu auta odpalilem je i zacząłem jechać, od razu pokazał się komunikat "sprawdź wtrysk" i wraz z nim spadek mocy. Za dosłownie dwa metry komunikatu już nie było i moc wróciła. Ale... Na luzie obroty były na poziomie 1000rpm (5 kresek) a powinno być 800rpm (4 kreski). Silnik nie był zagrzany. Pojezdzilem trochę i wszystko się unormowalo ale dzisiaj rano problem powrócił. A dokładnie, odpalilem auto i obroty poszły aż na ponad 2000rpm ale po kilku sekundach (nawet minuta nie minęła) spladly do 800rpm i się unormowalo.

Pojechałem do ASO i na clipie pokazało się w sekcji wtryski że jest zwarcie 1 2 na pedale gazu. Niestety zapłon zgasł w aucie i już nie dało się ponownie połączyć z wtryskami.

Na nagrzanym silniku auto zachowuje się ok ale jak trochę ostygnie problem przy uruchomieniu powraca no i dalej nie ma komunikacji z wtryskami.

Pomóżcie bo na razie u mnie nikt nie potrafi ogarnąć tematu. Może macie gdzieś w okolicach Puław jakiegoś speca?
Ostatnio zmieniony środa, 25 marca 2015, 17:53 przez djmarco, łącznie zmieniany 2 razy.
kliknij na banerek ----->Obrazek<----- kliknij na banerek

djmarco
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 18:54
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0 dci

Re: Dziwny problem z odpalaniem 2.0DCI

Post autor: djmarco »

Z tapatalka nie mogę edytować tematu. Wieczorem poprawie.
kliknij na banerek ----->Obrazek<----- kliknij na banerek

djmarco
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 18:54
Renault: Espace IV
Silnik: 2.0 dci

Re: [Espace IV 2009r] Dziwny problem z odpalaniem 2.0DCI

Post autor: djmarco »

Problem rozwiązany (mam nadzieję) problemem okazała jedna z kości w wiazce która idzie za prawa lampa pod podłogą od aku. Są tam dwie. Jedna była zalana bo ogólnie jest uszkodzona. Wysuszona i zabezpieczona przed wilgocią została przeze mnie naprawiona i zobaczymy co będzie dalej.
kliknij na banerek ----->Obrazek<----- kliknij na banerek

ODPOWIEDZ